Zaměstnanci závodů Škoda Auto Vrchlabí a Kvasiny se opět zúčastní akce Ukliďme Česko

04.05.2023

Zaměstnanci společnosti Škoda Auto se znovu účastní výzvy Ukliďme Česko a jako dobrovolníci spolu se svými blízkými vyrážejí na pomoc přírodě v okolí výrobních závodů.

Po dubnovém sběru odpadků poblíž závodu v Mladé Boleslavi se do akce zapojí i zaměstnanci v Kvasinách a ve Vrchlabí a ve spolupráci s místními ochranáři pomohou se sběrem odpadků v turisticky exponovaných oblastech. Škoda Auto spolu s Odbory KOVO dlouhodobě podporuje jak kroky na ochranu životního prostředí, tak dobrovolnické aktivity svých zaměstnanců.

"Výzva Ukliďme Česko je skvělou příležitostí, jak se zapojit do místních aktivit na ochranu životního prostředí. Škoda Auto se letos účastní již devátým rokem a pomoc přírodním lokalitám v okolí našich výrobních závodů je tak již pevnou součástí naší společenské odpovědnosti." Michal Kadera, vedoucí vnějších vztahů společnosti Škoda Auto.

Zaměstnanci z Mladé Boleslavi se na celorepublikovém sběru odpadků podíleli již v dubnu, v případě vzácných podhorských oblastí je však kvůli pozvolnějšímu nástupu jara a ohleduplnosti k přírodě vhodnější zvolit pozdější termín. Stejně jako v minulých letech se i letos Škoda Auto spojila s místními ochranáři, kteří mají vytipované vhodné lokality a vědí, kde je pomoc dobrovolníků nejvíce potřeba.

Zájemci z Kvasin ve spolupráci se Správou chráněné krajinné oblasti Orlické hory a Svazem ochránců přírody Prorubky vyrazí v neděli 14. května do Luisina údolí, kde bude sběr odpadků probíhat od 9 hodin a sraz proběhne přímo na parkovišti v Luisině údolí. Registrovat se na akci v Luisině údolí mohou zájemci prostřednictvím formuláře zde.

Kolegové z Vrchlabí se na pomoc přírodě vydají v sobotu 3. června do nejvíce zatěžovaných oblastí v okolí Špindlerova Mlýna. Tuto lokalitu vybrala Správa Krkonošského národního parku a sraz zájemců je v 9 hodin v severní části města u budovy s číslem popisným 275.

Registrace pro zaměstnance společnosti Škoda Auto probíhá prostřednictvím interního webového portálu či na stránkách Správy KRNAP, dobrovolníci z řad veřejnosti se mohou připojit na webových stránkách akce Ukliďme Česko www.uklidmecesko.cz.

Škoda Auto je partnerem výzvy Ukliďme Česko již od roku 2015 a její zaměstnanci pomáhají se sběrem odpadků v přírodě jak na jaře, tak na podzim – před začátkem turistické sezony i po jejím skončení. K dispozici mají ochranné a úklidové pomůcky jako pytle, rukavice či dezinfekci. Dobrovolnické akce se pravidelně účastní stovky zaměstnanců, kteří například vloni jen během jarních úklidů shromáždili bezmála 18 tun odpadků.

Zdroj TZ: Škoda