Xinhua Silk Road: První várka nových čistě elektrických vozů od značky SAIC Motor MG dorazila do Evropy

20.09.2022

Do belgického přístavu Zeebrugge dorazila v pátek první zásilka nových čistě elektrických vozů MG Motor Mulan neboli MG4 ELECTRIC, jak zní název pro prodej v zahraničí.

Model MG Mulan nese název po známé hrdince lidových pověstí. Značka MG, vlastněná přední čínskou automobilkou SAIC Motor Corporation Limited, jej v Číně oficiálně představila v červnu.

Více než 1000 vozů, jejichž uvedení na trh v Číně a v téměř dvaceti velkých evropských zemích je naplánováno na 13. září, vyrazilo z šanghajského terminálu Chaj-tchung v červenci. V roce 2023 plánuje značka MG uvést tento model na trh také v dalších zemích a regionech včetně Austrálie, Nového Zélandu, Blízkého východu a Jižní Ameriky a pokrýt tak přes 80 světových zemí.

Podle MG je tento čistě elektrický model vybaven novým superelektrickým pohonem a baterií Magic Cube, vyvinutou přímo v SAIC Motor. Design, bezpečnost, šetrnost vůči životnímu prostředí i kvalita všech těchto prvků přitom dosahuje špičkové světové úrovně.

Podle statistik Čínské asociace výrobců automobilů jsou vozy MG už tři roky po sobě čínskou jedničkou v objemu prodeje jedné značky v zahraničí. Jejich kumulativní prodej v zahraničí přesáhl jeden milion vozů.

Od ledna do června 2022 prodala značka MG v Evropě více než 45.000 vozidel a zařadila se tak mezi 10 nejlepších značek na trzích čistě elektrických vozidel ve Švédsku, Norsku a dalších zemích.

Společnost SAIC urychlila v roce 2022 svůj růst na evropském trhu vozidel s alternativním pohonem, aktivně představila řadu elektrických produktů a chystá se v Evropě vybudovat 800 obchodních poboček. Očekává také, že se Evropa stane prvním trhem, na kterém splní svůj cíl prodat do roku 2022 více než 100.000 vozů.

SAIC si klade za cíl prodat v letošním roce v zahraničí více než 800.000 vozidel a podpořit a urychlit tak inteligentní výrobu v Číně zaměřenou na zahraniční trhy.

TZ PROTEXT