Výroba nového SUV Kodiaq v závodě Škoda Auto v Kvasinách již probíhá

11.03.2024

Vrcholné SUV značky Škoda si vyžádalo investice do modernizace a přípravy montáže. Vůz má k dispozici pět typů pohonných jednotek včetně pokročilé plug-in hybridní verze.

Nový Kodiaq se bude vyrábět na stejné výrobní lince jako první generace. Škoda Auto investovala 49 milionů eur (1,2 mld. Kč) do modernizace výrobní linky a svařovny, aby výrobu v závodě Kvasiny ještě lépe připravila na budoucnost. Součástí úprav je také zajištění podmínek pro výrobu verze s novým plug-in hybridním pohonem, umožňujícím dojezd více než 100 km jen na elektřinu. Přestavba se dotkla celé linky.

Přesunem výroby nového modelu Superb do Bratislavy získal závod Kvasiny dodatečné výrobní kapacity pro úspěšná SUV. Díky tomu lze produkci navýšit o celkem 150 000 modelů SUV Karoq a Kodiaq za rok. Dle plánů má každým dnem sjíždět z výrobní linky až 410 vozů Kodiaq. Dalším přínosem bude zařazení nejžádanějšího vozu v nabídce značky Škoda – modernizované řady Octavia – do výrobního programu v Kvasinách.

Podívejte se, jak probíhá výroba a výstupní kontrola SUV Škoda Kodiaq nové generace.

Nové školicí středisko v Kvasinách rozšíří vzdělávání o robotice a automatizaci

S přesunem výroby modelu Octavia do Kvasin v polovině roku 2024 se společnost Škoda Auto v místním závodě intenzivněji zaměřuje na zvýšení kvalifikace zaměstnanců.

Do nejmodernějšího vybavení školicího střediska bylo investováno přibližně 1 milion eur (25 milionů korun). Dvě učebny slouží k pokročilé teoretické výuce a tři robotická pracoviště k praktickým cvičením. Vzdělávací obsah z nabídky Škoda Academy se zaměří na robotiku a tzv. programovatelné logické automaty, tedy znalosti, jejichž význam se s nadcházejícím zahájením výroby modelu Octavia bude zvyšovat. Nové prostory umožní realizovat školení od vstupní úrovně pro nové zaměstnance až po pokročilé kurzy na odborné úrovni pro mistry. Výroba modelu Octavia bude v kvasinském závodě zahájena v létě 2024.

TZ Škoda Auto