Vylaďte svůj vůz k dokonalosti. Sportovní sedačky a volant jsou nezbytností pro každého benzínového šílence

24.02.2021

Základem ladění automobilu ve sportovním stylu je bezpochyby postarat se o lepší výkon motoru, a také často u jeho efektivnější chod.

Jsou to samozřejmě také úpravy mechanických prvků a styling zevnějšku, které dokáží z obyčejného auta vytvořit opravdový skvost. Úpravy si ale rozhodně zaslouží také interiér, kde to nemusí být pouze otázkou vzhledu, ale také celkové ergonomie a pohodlí. Toho si pak můžete užít třeba při sportovnější jízdě.

Základ ergonomie

Naprosto základním stavebním kamenem ergonomie v automobilu je nepochybně místo řidiče. Konkrétně potom sedačka. Ať už máte sportovní auto, které je hlavně vaším koníčkem, nebo máte přímo závodní speciál, vždy si zaslouží kvalitní sportovní sedačky. Díky nim bude auto zevnitř nejen lépe a sportovněji vypadat, ale jde především o jejich funkci. Sportovní sedačka vám totiž nabídne zejména:

  • Lepší boční vedení
  • Nižší hmotnost

Zřetelné boční vedení se rozhodně hodí při ostřejší jízdě, se kterou se počítá u každého sportovního vozu. Samozřejmě na okruhu nebo na k tomu určené trati. Sportovní sedačka vám ale také pomůže váš automobil o něco odlehčit. Jistě víte, jak jsou klasické sedačky mnohdy až neuvěřitelně těžké, takže pořízením sportovní verze si rozhodně pomůžete co do celkové hmotnosti automobilu. U dobrých sportovních sedaček se využívá nejčastěji laminát, karbon či kevlar. Pokud nemáte rádi provedení svých současných sedaček, určitě také oceníte, že i potah si můžete vybrat v různých variantách, ať už se jedná třeba o EKO kůži, semiš nebo látku. Dobrá sportovní sedačka samozřejmě má také patřičné homologace.

Aby se vám dobře držel

Hovoříme samozřejmě o volantu, který je dalším nezbytným dílem na místě řidiče. Pokud už máte ideální posed, chce to také perfektní úchop. Od toho jsou tady komfortní volanty sportovního provedení. Díky nim budete mít jistotu ovladatelnosti v každé zatáčce. Také zde si můžete výrazně pomoci od běžného sériového volantu, získáte lepší materiály i zpracování a lepší zážitek z jízdy.

Zdroj obrázku: algre / Shutterstock.com