Volvo mění strategii. Chce elektrické automobily a změní i vestavěný informačně-zábavní systém

30.07.2021

Elektrifikace vozidel je v současnosti celosvětovým trendem. Průkopníkem v této oblasti je zejména společnost Tesla, ale už i ostatní automobilky se dívají a dělají první kroky, aby neusnuli. Příkladem je i Volvo, které nedávno ukázalo koncept automobilu Volvo Concept Recharge. Spolu s tímto konceptem, společnost ukázala i budoucnost automobilky.

Volvo chce Přejít na elektrická vozidla

Asi to nejzásadnější změnou bude přechod společnosti od konvenčních vozidel, tedy naftových a benzínových, na elektrické. Stát by se tak mělo ke konci tohoto desetiletí. Od roku 2030, společnost chce prodávat zejména elektromobily. Zcela se tak zastaví výroba vozidel poháněných benzinovými a naftovými motory.

Volvo však chce dělat změny iv dalších oblastech. Jednou z nich je informačně-zábavní systém Důvodem je, že společnost plánuje opustit svůj vlastní informačně-zábavní systém a přejít na Android Automotive, čímž zavede pohodlný přístup ke službám Google a mnohým aplikacím. V praxi to bude znamenat, že majitelé automobilů Volvo, budou moci využívat aplikace určené pro Android Auto. Jde o navigace, komunikační aplikace, a podobně přičemž všechny tyto aplikace, jsou přizpůsobeny pro práci s nimi během řízení vozidla. Tato technologie je kompatibilní víceméně se všemi smartphony bez ohledu na to, zda máte telefon společnosti Samsung, Xiaomi, Redmi, Huawei a podobně.

Dnes je ještě daleko předjíždět, jako se tato strategie společnosti vyplatí, ale pevně věříme, že Volvo zaujme své místo na předních příčkách iv oblasti elektromobilů. Stejně, jako je tomu dnes v případě konvenčních vozidel.

Co si myslíte o této nové strategii, je to cesta dobrým směrem, či ne? Dejte nám vědět váš názor v komentářích.

komerční sdělení

Foto zaslal klient s uvedením zdroje: TZ