Vítězce soutěže Anděl mezi zdravotníky předaly hlavní výhru moderátorské legendy Saskia Burešová a Marie Tomsová

08.09.2022

Krásnou tečku za letošním ročníkem soutěže Anděl mezi zdravotníky zažila vítězka MUDr. Marta Vachová z Krajské zdravotní a.s. - Nemocnice Teplice.

Nejenže si přebrala svoji hlavní výhru automobil KIA Ceed, ale také jí ředitel soutěže David Novotný splnil velké přání. Marta Vachová prozradila, že měla ráda televizní hlasatelky a proto jí auto předaly dvě moderátorské legendy, Saskia Burešová a Marie Tomsová.

Saskia Burešová si auto, které vítězce zapůjčila společnost Autobond group s podporou KIA Česká republika, se zájmem prohlédla. Vždyť KIU měli doma a byli s ní velice spokojeni.

"Řidičák mám, trošku jsem i jezdila, ale když manžel viděl, jak jsem nezkušená, tak mne radši všude vozil. Ale upřímně, na akce pro mne pošlou auto, po Praze se nejlépe pohybuji městskou dopravou a už bych si ani v těchto letech a v tomto provozu řídit auto netroufla," uvedla Saskia Burešová, která se velice ráda seznámila s vítězkou soutěže Anděl mezi zdravotníky, Martou Vachovou.

Na adresu zdravotníků složila poklonu.

"Moc si jich vážím, protože mi v životě mnohokrát pomohli. Naposledy snad pan profesor Neužil, kardiolog, ale on je srdcař nejen tím, co dělá a umí, ale i srdcař ve své povaze. Když jsem k němu šla na operaci arytmie, dodával mi takovou odvahu, že jsem neměla nejmenší obavy."

Paní primářka Vachová auto řídí často a ráda a na nové auto byla zvědavá. Při jízdě si pouští muziku a občas na to i doplatí.

"Když spěchám, většinou si pouštím svižný rock, pak občas překročím rychlost a chodí mi pokuty. Ale jinak si dávám pozor. Dvakrát jsem poskytovala první pomoc při nehodě, motorkář naštěstí přežil, řidiči auta ve škarpě jsem už bohužel pomoci nemohla. Ještě za studií v Plzni jsem přivydělávala tím, že jsem chodila učit první pomoc do autoškoly. Což pro dvacetiletou dívku, když se postaví před třídu motorkářů, byl křest ohněm," usmívala se sympatická lékařka, které k vítězství v soutěži Anděl mezi zdravotníky gratulují i její pacienti v centru pro léčbu roztroušené sklerózy v teplické nemocnici.

"Je to příjemné. Centrum se zviditelňuje, zvýšilo to i důvěru klientů k nám. Pacienti jsou rádi, že se u nás léčí."

Moderátorka Marie Tomsová o sobě tvrdí, že je zodpovědná řidička, dodržující všechny silniční předpisy, protože privilegia, která měla z dob své televizní popularity, jsou dávno pryč.

"Tenkrát jsem stáhla okénko a příslušník mi jen řekl: Jé, vy jste mi hlásila Večerníčka, tak jeďte. Ale to už je dávná minulost. Jezdila jsem auty různých značek a bohužel jsem skoro každé auto nabourala. Jednou jsem v noci při odbočování přehlédla tramvaj. Ta nás trefila na sloupek a udělala z auta takový rohlík. Naštěstí se nám nic nestalo. Ale úsměvné bylo, že se to stalo v době, kdy jsem namluvila reklamu, a slogan zněl: Rexona vás vždycky podrží. A při té bouračce, kdy jsem zároveň zablokovala asi osm tramvajových souprav, vylezl řidič z té poslední, poznal mne a jen utrousil: Hm, tak Rexona vás nepodržela, co".

Příjemným překvapením pro vítězku projektu Anděl mezi zdravotníky Martu Vachovou byla také přítomnost Dominika Chabra, 3. Muže roku 2021 a vítěze světové soutěže mužské krásy Man of the Year 2022. Severní Čechy bodovaly, vždyť Marta Vachová je z Teplic a Dominik z Mostu.

"Na finále Anděla jsem nebyl, proto jsem rád, že jsem paní doktorku zastihl alespoň tady v Autobond Group. Z Asie, kde se světová soutěž konala, jsem se vrátil před pár hodinami. Tam jsem si užíval soutěž a zážitky, které se naskytly. Každý den se cestovalo, nebyl čas přemýšlet, co jsem vlastně vyhrál a dokázal. To mi všechno dojde až doma. Bombardovaly mě pořád zprávy na telefonu, dodneška nemám některé otevřené. Nebyl čas," uvedl usměvavý sympaťák a dodal: "Teď nastane tanec. I když svoji manažerskou práci jsem dělal po internetu či za mne zaskočili spolupracovníci, práce se mi navršila. Jako hokejový brankář se už musím připojit ke svému týmu, kluci už naplno trénují. Mám také v Čechách nabídky ke spolupráci v rámci modelingu, ozvali se mi z Asie, mám se příští rok vrátit na focení. Určitě pojedu do Španělska za kamarádem, s kterým jsem držel partu v soutěži. Čeká mě toho hodně a těším se na to."

Mezi dalšími hosty slavnostního předání výhry vítězce soutěže Anděl mezi zdravotníky byla také zpěvačka Heidi Janků a herečka Ivana Jirešová. Ta přiznala, že autem jezdila a ještě neměla řidičák.

"Táta mě učil jezdit na chalupě. Sama jsem to chtěla, bavilo mě to a baví dodnes. Záleží mi na tom, jaké mám auto, je to srdeční záležitost. Povídám si s ním, vždycky dostane jméno, třeba teď mám auto, které se jmenuje Zlatonka. V autě trávím poměrně dost času. Přeji si tam mít sterilní čistotu, ale to se nedá udržet. Rozhodně tam mám esenciální vůni, čističku vzduchu, na zrcátku mi visí andělská křídla a další talismany. Neměly by tam být, ale já věřím, že mne chrání a chrání mě dobře, protože se mi s autem ještě nic nestalo," uvedla Ivana Jirešová.

Ředitel soutěže David Novotný byl spokojený, že se výhra paní doktorce líbila.

"Musím poděkovat, že společnost Autobond Group s podporou KIA Česká republika zapůjčila vítězce krásné auto. Paní doktorka Vachová jistě vůz využije a celý rok bude reprezentovat soutěž Anděl mezi zdravotníky na svých cestách," uvedl David Novotný a pozval MUDr. Martu Vachovou na finále dalšího ročníku projektu Anděl mezi zdravotníky, který se bude konat v srpnu 2023 opět v Městském divadle v Náchodě.