V Letňanech se představí novinky i bestsellery ze světa lodí, vestaveb do aut i karavanů

01.03.2023

Ve dnech 17. až 19. března se na letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA po roce vrátí výstava obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN spolu s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT. Návštěvníci se seznámí s nejnovějšími trendy i technologickými novinkami odvětví karavaningu, lodí či vodních sportů. Zájemci si mohou pořídit vysněný vůz nebo načerpat inspiraci pro dovolenou i cestovatelské rady. Oficiálními vozy výstav FOR CARAVAN a FOR BOAT jsou automobily značky FORD.

Milovníci cestování obytnými automobily, karavany či loděmi i vyznavači vodních sportů si přijdou na své na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Unikátní veletržní souběh FOR CARAVAN a FOR BOAT nabídne na ploše 22.000 čtverečních metrů produkty a technologie těchto odvětví od více než 130 vystavovatelů z celé republiky, ale také sousedních zemí. K vidění bude to nejlepší ze světa nezávislého cestování, návštěvníci si poslechnou také rady a tipy zkušených cestovatelů.

Výstava FOR CARAVAN představí expozice nabité novinkami významných značek. Společnost CARAVAN METROPOL přiveze do Letňan modely Hymer, Burstner, Niesmann + Bischoff a Eriba. Vystavovatel Campingworld Neugebauer doveze vozy Carthago Reisemobile, Malibu Reisemobile a Etrusco. Exkluzivní modely Concorde a Etrusco se chystá představit vystavovatel Blue Rent. 

Další významní dodavatelé karavanů, obytných vozů a vestaveb vyplní každý metr čtvereční výstaviště, aby nabídli nejširší výběr variant svobodného cestování na jednom místě. Nebudou chybět také vystavovatelé Karavan Travel, Resl Group, H-EKO, Egoé base, RV Evolution, KOV Velim a mnoho dalších.

Zájemci si mohou prohlédnout i portfolio značek jako Fendt Caravan, Mobilvetta, EuraMobil, Laika, Etrusco, VANTourer, McLOUIS a Forster, které přiveze do Prahy Karavan centrum Morava. Návštěvníci uvidí jednotlivé zpracování vozidel, design a možnosti rozložení interiéru. Karavany Humpolec vystaví modely od Eura Mobil, Rimor a BluCamp. 

Novinky na českém trhu se poprvé uvedou v Letňanech i díky firmě Karavany Lubná, která nabídne futuristický a praktický Karavan FormaCamper, od polské firmy s dlouholetou tradicí předvede vestavby na podvozcích VW T6.1 a Mercedes Sprinter a také E-autobus.

Nebudou chybět kempinkové a outdoorové spotřebiče jako lampy, topidla, vařiče, grily, sety nádobí a podobně. Zájemci o vestavby najdou zajímavou inspiraci například na stánku společnosti VISU, s obytnými nástavbami poradí třeba camper4mountain. Také letos se uskuteční bazar karavanů a k dispozici bude i karavanové městečko pro návštěvníky.

Novinky na vodu

V rámci veletrhu FOR BOAT se poprvé v Česku představí značky TIGÉ a ATX. Jedná se o speciálně konstruované sportovní lodě s patentovaným konvexním trupem, které jsou určeny především pro vodní sporty jako wakesurfing, wakeboarding a vodní lyžování. Vystaveny budou modely Tigé Z1, Tigé Z3 a ATX 22 Type-S i surf systémy "GO" a TAPS 3T, které společně s motory Indmar Raptor činí z lodí Tigé a ATX jedničky ve své kategorii.

Bohatou expozici v PVA EXPO PRAHA vybuduje Marine Centrum. K vidění bude průřez nabídky špičkových japonských lodních motorů TOHATSU, novinka italské značky Saver 660 Walk Around nebo klasika mezi spolehlivými RIB čluny pro profesionály Zodiac PRO 5.5. V expozici nebudou chybět vodní skútry Sea-Doo, které budou zastoupeny modely WAKE 230 PRO a nejluxusnějším skútrem na světě GTX 300 Limited.

Společnost Wavy Boats bude prezentovat značky z exkluzivně zastoupených loděnic: Parker, Corsiva Yachting, Darek&CO, Valory Boats, Szymanski Boats, Roto-Boat a River Boats. U firmy RAL-Vodní skútry bude možné prohlédnout si například YAMAHA SUPERJET model 2023, SEA-DOO GTI 170 SE nebo stroj z kategorie Luxury, SEA-DOO GTX 300 Limited, který má pro letošní rok několik inovací. 

Chybět v Letňanech nebudou ani expozice známých firem jako například AVAR-YACHT nebo f.a.s yachting zastupující na českém trhu od roku 1993 francouzského výrobce lodí Jeanneau.

Také letos se bude konat i prodejní bazar lodí. Načerpat inspiraci či rady od světových cestovatelů bude možné na festivalu KOLEM SVĚTA, který se koná 18. a 19. března. Kompletní portfolio pro cestování a dovolenou doplní souběžné veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD.

Více na www.forcaravan.cz a www.forboat.cz.

Zdroj: PROTEXT