Toyota dodala dalších 190 vozů službě sdílených automobilů Anytime

27.08.2021

Služba aktuálně využívá již 500 hybridních vozů této japonské značky. Anytime carsharing, přední hráč na poli služeb sdílených vozů, je od svého vstupu na český trh zatím věrný značce Toyota.

Nyní přidává k oblíbeným vozům Toyota Yaris a Toyota Corolla Hatchback dalších 190 automobilů. Jedná se o 120 vozů Toyota Corolla Combi a 70 Toyota C-HR, opět s hybridním pohonem, automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Celkem nyní mají lidé ve službě Anytime carsharing k dispozici již 500 vozů Toyota.

"Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout zbrusu nové automobily Toyota Corolla Combi a Toyota C-HR s automatickou převodovkou, hybridním motorem a parkovací kamerou, jak jsou již uživatelé naší služby zvyklí. Nyní mohou využívat i prostornější vozy vhodné pro rodinné využití, výlety či větší nákupy," říká Milan Beutl, ředitel českého zastoupení Anytime carsharing.

Toyota neustále rozšiřuje spolupráci s dalšími českými i mezinárodními firmami, jejichž vozové parky se tak plní auty s nejmodernějšími hybridními technologiemi, a společně se tak snažíme přispívat ke zlepšení ovzduší našich měst.

Zatímco většina automobilek směřuje svoji budoucnost pouze k elektrickým modelům, Toyota sází na širší nabídku. V příštích letech se chystá nabízel kombinace benzínových spalovacích motorů, hybridů, vodíkových elektromobilů i bateriových elektromobilů. Chce poskytnout jednu z nejširších nabídek pohonných systémů na trhu, ze kterých by si měl být schopen vybrat opravdu každý.

"Obliba našich hybridních vozů stále roste, a to zejména díky vysokému komfortu jízdy, která přináší ticho a klid na palubě vozu a pohodlné řízení s automatickou převodovkou. Dále pak nízkou spotřebu s nízkými provozními náklady. Naše hybridní vozy není potřeba dobíjet ze sítě, a proto je neomezuje dosud chybějící infrastruktura," říká Martin Peleška, ředitel českého zastoupení značky Toyota. "V městském provozu pak hybridní Toyoty dokáží jezdit až 70 % času čistě na elektrickou energii zcela bez emisí. To jim ale na druhé straně neubírá nic z dynamiky a výkonu, který je potřeba zejména mimo město," dodává.

Anytime carsharing od svého vstupu na trh před dvěma lety již realizoval více než 670 tis. pronájmů, během kterých lidé najeli celkem 7,1 mil. km, 52 % z toho na elektřinu díky hybridnímu pohonu. Aplikaci Anytime carsharing si již stáhlo více než 200 tisíc uživatelů.

Více informací na www.anytimecar.cz