Správu své firemní flotily vozů můžete mít snadno pod palcem

24.02.2021

Vlastníte firmu, která využívá vlastní vozový park? V tom případě určitě je podstatné mít důležité informace o pohybu vozidel, případně jejich stavu.

Na trhu existují systémy, které vám umožní sledovat prakticky cokoliv, využívají satelitní systém GPS a zároveň vám umožní vést knihu jízd. Pojďme se nyní podívat na to, co všechno takový systém vlastně může umět a jak se pro vás stane jednoznačným přínosem.

Víte, kde jsou, a co se s nimi děje

Základem celého systému je samozřejmě jednotka GPS, která dokáže přijímat satelitní signál. To vám umožní, že máte dokonalý přehled a přísun informací, nejen o tom, kde se vůz nachází. Jsou tady také další údaje, které zaručují efektivní monitoring vozidel, přičemž veškeré tyto údaje jsou zároveň zaznamenávány do samotné paměti jednotky. Zpětně z nich potom můžete zjistit například:

  • Spotřebu paliva
  • Rychlost a směr jízdy
  • Jednoznačnou identifikaci řidiče

Dozvíte se tedy mnoho o samotné jízdě, můžete mít informace o otáčkách motoru, stavu tachometru nebo dokonce poloze plynového pedálu a tak dále. Zároveň lze identifikovat řidiče pomocí zařízení, kterým je tzv. dallas klíč nebo čipová karta. Záznamy o jízdě konkrétního řidiče potom jsou vyhodnoceny v reportech. Kromě toho lze instalovat modul, který dokáže rozlišit služební a soukromou jízdu.

Pro firmy je důležitá kniha jízd

Pokud si nainstalujete GPS systém, který dokáže sledovat vozidla vašeho vozového parku, znamená to pro vás nejen dokonalý přehled, ale také případnou ochranu před odcizením nebo schopnost odhalit neoprávněné používání. Firmy také využijí, že systém generuje knihu jízd, kde jsou data neomezeně archivována. Vždy záleží na tom, co od systému očekáváte, přičemž díky jeho modulárnosti je možné jej nakonfigurovat přesně podle vašich požadavků. Pokud se obrátíte na specialisty, kteří tyto systémy nabízejí, jsou schopni vám vypracovat a nacenit řešení na míru.

Zdroj obrázku: metamorworks / Shutterstock.com