ŠKODA OCTAVIA nominována na cenu „Auto roku 2021“

11.01.2021

Mladá Boleslav, 11. ledna 2021 - Nová ŠKODA OCTAVIA se uchází o své další mezinárodní ocenění. Čtvrtá generace bestselleru automobilky ŠKODA byla nominována do užšího výběru renomovaného ocenění "Auto roku". Z celkem 29 kvalifikovaných nových automobilů uvedených na trh během posledních dvanácti měsíců se ŠKODA OCTAVIA dostala mezi sedm finalistů, kteří se představí mezinárodní odborné porotě složené ze 60 motoristických novinářů z 23 evropských zemí. Každoročně předávané ocenění bylo poprvé uděleno v roce 1964. Cena "Auto roku 2021" bude vyhlášena 1. března. Jen v posledním čtvrtletí roku 2020 OCTAVIA získala renomovaná ocenění na důležitých exportních trzích ve Velké Británii, Rakousku, Německu a Švýcarsku.

Titul "Auto roku" je jedním z nejvýznamnějších ocenění evropského automobilového průmyslu, který je udělován od roku 1964. Nárok ucházet se o toto ocenění mají všechny nové modely vozidel nabízené na nejméně pěti evropských trzích během dvanácti měsíců před hlasováním. Tuto podmínku splnilo 29 různých modelů, z nichž bylo tradičně vybráno sedm finalistů. 

ŠKODA OCTAVIA se dostala do užšího výběru již podruhé. Poprvé byla mezi finalisty zařazena třetí generace modelu OCTAVIA v roce 2014. Organizátory ocenění je devět motoristických magazínů z devíti evropských zemí, samotná porota je složena ze 60 motoristických novinářů z 23 evropských zemí. Počet členů poroty za každou zemi odpovídá velikosti daného trhu. Německo, Francie, Velká Británie, Itálie a Španělsko tak mají v porotě po šesti členech.

S více než sedmi miliony vyrobených vozidel je ŠKODA OCTAVIA nejprodávanějším modelem české automobilky. 

Ve své nové, čtvrté generaci se může pochlubit tak nízkou spotřebou paliva a tak vysokou šetrností k životnímu prostředí jako nikdy předtím. ŠKODA AUTO nyní model OCTAVIA nabízí s nejširší nabídkou motorizací v historii modelové řady. Model OCTAVIA je k dispozici v provedení liftback a kombi, disponuje vyspělými zážehovými i vznětovými motory a nabízí širokou paletu alternativních pohonů, mezi něž patří verze na zemní plyn (CNG), plug-in hybridní a mild-hybridní verze. ŠKODA OCTAVIA je dostupná s pohonem předních nebo všech kol. 

Výkon se pohybuje v rozmezí od 81 kW (110 k) do 180 kW (245 k). Vůz se může ve srovnání se svým předchůdcem pochlubit emotivnějším a dynamičtějším designem, velkorysejším interiérem nabízejícím vynikající komfort v kombinaci s maximální aktivní a pasivní bezpečností a pokročilými funkcemi konektivity. Jako každý model ŠKODA nabízí také vynikající funkčnost, vylepšenou mnoha chytrými detaily.

OCTAVIA již v loňském roce získala řadu mezinárodních ocenění

Jen v posledním čtvrtletí roku 2020 získal nový model OCTAVIA čtyři prestižní ocenění na důležitých exportních trzích ve Velké Británii, Rakousku, Německu a Švýcarsku. Ve Velké Británii ho časopis "Auto Express" jmenoval "Autem roku". Kromě toho model OCTAVIA vyhrál v anketě "Auto Express New Car Awards" kategorii "Kompaktní rodinný vůz" a s verzí OCTAVIA COMBI kategorii "Kombi roku". V Rakousku OCTAVIA získala "Velkou automobilovou cenu Rakouska" udílenou rakouským motoristickým svazem ARBÖ v kategorii "Medium" pro vozy v hodnotě od 20 001 do 50 000 eur. V anketě "Auto Trophy 2020" německého odborného časopisu "Auto Zeitung" OCTAVIA oslavila dvojité vítězství jako "Nejoblíbenější importované vozidlo v kompaktní třídě" a "Nejlepší importovaný kompaktní sportovní vůz" za model ŠKODA OCTAVIA RS. Ve Švýcarsku byl model OCTAVIA zvolen čtenáři a online uživateli několika médií, včetně "Schweizer Illustrierte" a "Blick" "Nejoblíbenějším autem Švýcarů roku 2021". Již v červnu 2020 bestseller značky ŠKODA získal ocenění také v anketách německých odborných časopisů "Auto Bild Allrad" a "AUTO Straßenverkehr". Konkrétně model OCTAVIA získal ceny "Vůz roku s pohonem všech kol" ve třídě osobních automobilů do 40 000 eur a "Rodinný vůz roku" v kategorii "Nejlepší design" mezi vozidly do 25 000 eur.