Škoda Octavia 4 má po faceliftu: Dominují odvážná světla a chytřejší asistentka Laura

17.02.2024

Na facelift Octavie 4 jsme netrpělivě čekali – a konečně je tady! Škoda Auto představila modernizovanou verzi svého nejdůležitějšího modelu, který se snaží urvat pozornost odvážnými designovými prvky a chytrými technologiemi. Má na to?

Nový výraz s kontroverzními světly

Nejvýraznější změnou je bezesporu inovovaný design předních světlometů. V čem se liší od předchozí verze? Šikmý proužek světelného podpisu nyní vystupuje z obrysu lampy a kopíruje linii masky chladiče. Tento odvážný design možná rozdělí fanoušky na dva tábory, ale ankety zatím hovoří ve prospěch novinky. Hromadný odpor, jako tomu bylo při rozdělení lamp v rámci modernizace třetí generace, tak zřejmě není, a ani nebude na pořadu dne.

Facelift se dotkl i nárazníků. Ty jsou nyní o 9 mm delší a prodlužují celkovou délku obou karosářských verzí na 4698 mm. V nabídce kol pak přibyla aerodynamická kola Matar, černá kola Slagard a několik dalších kousků. Barevná paleta zůstala beze změn.

Modernizovaný interiér s umělou inteligencí

V kabině se nyní může na přání objevit 13" dotykový displej infotainmentu. Velkou novinkou je kooperace staré známé asistentky Laury s umělou inteligencí ChatGPT. Díky tomu je hlasové ovládání vozu zase o něco intuitivnější a komplexnější.

Za pozornost stojí také systém Kessy, který automaticky odemyká a zamyká automobil, když je řidič ve vzdálenosti 1,5 metru.

Další drobné změny zahrnují modernizaci čalounění, dekoračních lišt a nabídky Simply Clever prvků, do které přibyla speciální odkládací schránka na středovém tunelu a několik dalších příjemných maličkostí.

Pro koho je dobrou volbou?

Co dodat závěrem? Facelift Octavie čtvrté generace se nese v duchu odvážného designu, chytrých technologií a množství praktických vylepšení v interiéru. Škodě se povedl a obhájila pozici Octavie mezi nejpopulárnějšími modely na trhu.

Pokud vás tedy lákají nejnovější technologie a nevšední vizuální stránka vozu, pak je modernizovaná čtyřka přesně pro vás. Jestli vás naopak láká citelně nižší cena a nevadí vám, že je auto již nějaký ten pátek na světě, zaměřte se na výhodné skladové vozy Škoda u autorizovaného dealera.

komerční sdělení