ŠKODA ENYAQ iV a ŠKODA SUPERB COMBI získaly šest ocenění v čtenářské anketě „Rodinné auto roku“

06.09.2021

Šest vítězství pro značku ŠKODA v anketě "Rodinné auto roku": V letošním ročníku čtenářské ankety pořádané německým odborným časopisem AUTO Straßenverkehr získala česká automobilka s novým, čistě bateriovým SUV ŠKODA ENYAQ iV a vozem ŠKODA SUPERB COMBI hned šest vítězství.

Žádný jiný výrobce automobilů nebyl 11 500 účastníky hodnocen tak vysoko jako ŠKODA AUTO. Vůz ENYAQ iV získal v cenovém segmentu do 25 000 eur titul v kategorii "Nejlepší technologie" mezi dováženými vozy i celkové prvenství. Současně získal ocenění nejlepšího dováženého vozu v kategorii "Nejlepší design". ŠKODA SUPERB COMBI obdržela rovněž tři prvenství mezi vozy v cenovém segmentu 25 000 až 35 000 eur: Dokázala zvítězit v kategorii "Nejlepší poměr cena a užitná hodnota" mezi dováženými vozy i v celkovém hodnocení a předčila konkurenční dovážené vozy také v kategorii "Nejlepší technologie". V anketě čtenářů německého odborného časopisu tak má nyní ŠKODA celkem 40 titulů.

Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu, říká: "Naše vozy jsou díky svým kvalitám, jako je vynikající vnitřní prostornost, ideálními společníky pro každodenní rodinný život. Proto máme velkou radost, že nám čtenáři časopisu AUTO Straßenverkehr pomohli získat prvenství v anketě "Rodinné auto roku", a to hned šestkrát. Tento úspěch je skvělým potvrzením naší práce. Ocenění navíc potvrzuje, že i naše nová, čistě elektrická vlajková loď ENYAQ iV dokáže nadchnout přednostmi, které jsou pro značku ŠKODA typické."

Do čtenářské ankety "Rodinné auto roku" byly zařazeny pouze vozy v provedení kombi, SUV a dodávky s objemem zavazadlového prostoru alespoň 400 litrů. Tento rok čtenáři vybírali mezi 124 modely ve třech různých cenových segmentech. V každém segmentu byl zvolen vítěz v kategorii designu, technologie a poměr cena a užitná hodnota, a to jak mezi dováženými vozy, tak i v celkovém hodnocení. V desátém ročníku ankety mohli čtenáři časopisu AUTO Straßenverkehr hlasovat pro své favority od 31. března do 25. června 2021.

ŠKODA ENYAQ iV s čistě elektrickým pohonem se ankety v cenovém segmentu do 25 000 eur zúčastnila poprvé. Stejně jako u všech elektromobilů i u modelu ENYAQ iV AUTO Straßenverkehr zohledňovala cenu po odečtení dotace na pořízení elektromobilu poskytované spolkovou vládou. Nová vlajkové loď českého výrobce automobilů ihned přesvědčila: V kategorii "Nejlepší technologie" ji účastníci ankety zvolili na první místo mezi importovanými vozy i v celkovém hodnocení. Vítězství si také zajistila mezi dováženými vozy v kategorii "Nejlepší design". Prostorná ŠKODA SUPERB COMBI získala v cenovém segmentu 25 000 až 35 000 eur rovněž tři ocenění: Jako vítěz mezi dováženými vozy a celkový vítěz v kategorii "Nejlepší poměr cena a užitná hodnota" a jako nejoblíbenější dovážený vůz v kategorii "Nejlepší technologie".
Díky šesti letošním oceněním mohla ŠKODA AUTO navázat na sérii úspěchů v rámci této čtenářské ankety pořádané od roku 2011: Český výrobce vozů zde již celkově získal 40 titulů. Modely ŠKODA dokážou přesvědčit mimořádnou nabídkou prostoru a jsou tak ideální pro rodinnou dovolenou nebo velký nákup na celý týden. "Simply Clever" prvky, které jsou pro značku ŠKODA typické, usnadňují každodenní život na cestách, například praktické háčky na zavěšení nákupních tašek nebo četné přihrádky na svačinu, klíče a dětské hračky. A díky sklopným sedadlům lze objem zavazadlového prostoru kdykoli zvětšit. Dalším důležitým argumentem pro rodiny je aktivní a pasivní bezpečnost: Vozy ŠKODA pravidelně získávají nejvyšší hodnocení v referenčním testu bezpečnosti prováděném sdružením Euro NCAP. Naposledy se zde osvědčil také model ENYAQ iV, který pokračoval v sérii pětihvězdičkových hodnocení vozů ŠKODA.