ŠKODA AUTO získala sedm titulů v anketě „Firemní auto roku 2021“

26.07.2021

Společnost ŠKODA AUTO má hned sedm vítězů v anketě "Firemní auto roku 2021" a slaví tak dosud největší úspěch v této uznávané anketě, pořádané německým odborným časopisem "firmenauto".

ŠKODA OCTAVIA (kompaktní třída), ŠKODA SUPERB (střední třída), ŠKODA SUPERB iV (střední třída plug-in hybridů), ŠKODA KAMIQ (malá SUV a crossover), ŠKODA KAROQ (kompaktní SUV a crossover), ŠKODA KODIAQ (středně velké SUV a crossover) i čistě elektrická ŠKODA ENYAQ iV (středně velký elektromobil) vyhrály hodnocení ve svých kategoriích importovaných vozů.

Pro renomované ocenění odborného časopisu "firmenauto" hodnotilo 165 fleetových profesionálů nejlepší firemní vozidla z nejprodávanějších modelů na německém fleetovém trhu a zvolilo vítěze ve 20 kategoriích. ŠKODA AUTO je jedním z nejúspěšnějších výrobců se sedmi oceňovanými modelovými řadami. Od roku 1999 tak česká značka byla oceněna tímto prestižním titulem již pětatřicetkrát. V komerční sféře se zejména hodnotí typické přednosti vozů ŠKODA , jako je spotřeba, spolehlivost, vynikající poměr ceny a výkonu a rovněž tak i vysoká míra bezpečnosti a komfortu.

ŠKODA OCTAVIA zvítězila jako nejlepší importovaný fleetový vůz v kompaktní třídě již pojedenácté. Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu značky ŠKODA plynule navazuje v působivém příběhu úspěchu této modelové řady. Jedním z důvodů úspěšnosti je široká nabídka motorů. Kromě úsporných naftových a benzínových agregátů nabízí hned tři varianty alternativních pohonů: plug-in hybridní, mild-hybridní pohon a pohon na stlačený zemní plyn (CNG). Moderní infotainment a rozsáhlá konektivita s on-line podporou, podobně jako inovativní asistenční systémy pro velmi dobrou aktivní a pasivní bezpečnost, jsou pro současnou generaci vozu OCTAVIA charakteristické. Podle údajů poskytovatele odborných služeb Dataforce obsadila OCTAVIA COMBI na významném fleetovém trhu v roce 2020 s tržním podílem ve výši 31,8% jasně první místo ve svém segmentu.

Vítězstvím v žebříčku mezi importovanými vozy střední třídy a plug-in hybridními vozy střední třídy se modely ŠKODA SUPERB a SUPERB iV přibližují vozu s rekordním počtem vítězství. Desátý a jedenáct titul v anketě časopisu "firmenauto" podtrhuje silnou pozici modelu. Vynikající prostornost, nízká spotřeba, vysoký komfort při jízdě na dlouhé vzdálenosti a suverénní jízdní výkony jsou pro rodinu vozů SUPERB typické. S moderním plug-in hybridním pohonem dokáže iV verze modelu ŠKODA SUPERB urazit až 65 kilometrů na čistě elektrický pohon.

Také SUV modely značky ŠKODA dokázaly fleetové experty přesvědčit - všichni čtyři zástupci této atraktivní kategorie automobilů získaly titul "Firemní auto roku". ŠKODA KAMIQ získala v kategorii "Malá SUV a crossovery do 4,30 metru" ocenění za nejlepší importovaný vůz a stejně tomu bylo i v případě modelu ŠKODA KAROQ v kategorii "Kompaktní SUV a crossovery do 4,50 metru" a modelu ŠKODA KODIAQ v kategorii "Středně velká SUV a crossovery do 4,80 metru". Nejvíce hlasů pro nejlepší fleetový vůz v kategorii "Středně velké importované elektromobily" získala ŠKODA ENYAQ iV.

Ocenění získaná v odborné anketě odráží silnou výkonnost vozů rodiny SUV značky ŠKODA na německém fleetovém trhu. Model ŠKODA KODIAQ tak obsadil v segmentu "A SUV/CUV" společnosti Dataforce v roce 2020 s tržním podílem 10,9% celkově druhou příčkou, KAROQ pak následoval s 6,1% na čtvrtém místě. Celkově značka ŠKODA zvýšila podle údajů společnosti Dataforce svůj tržní podíl na tomto významném fleetovém trhu v roce 2020 na 8,6% a posunula se v počtu nově registrovaných firemních vozů v Německu na páté místo.

Odborný časopis "firmenauto" uděluje cenu "Firemní auto roku" již od roku 1999, letošní ročník tak byl třiadvacátý v pořadí. Od roku 2019 vybírá porota složená z význačných odborníků nejlepší firemní automobily. V každém segmentu se volilo mezi nejprodávanějšími firemními, případně služebními automobily, které byly stanoveny za podpory společnosti Dataforce. Porota byla v roce 2021 složena ze 165 fleetových manažerů, odborníků na vozový park z řad nezávislých poskytovatelů služeb a asociací i novinářů z evropských fleetových magazínů. Porota reprezentuje do značné míry německý fleetový trh - její členové zastupují společnosti s celkovým počtem přesahujícím 200 tisíc vozů.