ŠKODA AUTO získala ocenění „COMPANYBEST 2020“

07.10.2021

"AUTOBEST", největší nezávislá automobilová porota v Evropě, vyznamenala společnost ŠKODA AUTO oceněním "COMPANYBEST 2020".

Novináři z 32 zemí ocenili vynikající rozvoj české automobilky na mnoha zahraničních trzích i realizaci inovativních konceptů ve výrobě. Vedle projektu digitalizace "dProdukce" v závodě v Kvasinách porota ocenila také paralelní výrobu různých modelů vozů na bázi platforem MQB a MEB na společné výrobní lince v Mladé Boleslavi. Kvůli koronavirové pandemii bylo předání ocenění uděleného již v listopadu 2020 odloženo a proběhlo ve čtvrtek večer v Barceloně.

Již v listopadu 2020 byla společnost ŠKODA AUTO vyznamenána renomovaným oceněním "COMPANYBEST 2020", slavnostní udělení cen tehdy ovšem muselo být kvůli koronavirové pandemii zrušeno a nyní proběhlo dodatečně. V Barceloně jej za českou automobilku převzal Tomáš Kotera, vedoucí Komunikace podniku a interní komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO.

Nezávislá porota "AUTOBEST" složená z automobilových novinářů z 32 evropských zemí vyznamenala společnost ŠKODA AUTO mimo jiné za pozitivní vývoj jejích nových modelů i za rostoucí podíly na mnoha mezinárodních trzích. Kromě toho novináři ocenili atraktivní design vozů ŠKODA, rozšiřování portfolia zaměřeného na zákazníky i praktické "Simply Clever" nápady, které jsou pro značku typické

Společnost ŠKODA AUTO navíc porotu přesvědčila inovativním konceptem výroby: v hlavním závodě v Mladé Boleslavi vyrábí na téže výrobní lince paralelně a zcela flexibilně modely OCTAVIA a KAROQ na bázi modulární platformy MQB a model ENYAQ iV, který využívá modulární platformu pro elektromobily (MEB). Porota AUTOBEST dále ocenila projekt digitalizace "dProdukce", který zaměstnance v závodě v Kvasinách vede bez papírových podkladů jednotlivými kroky výroby, dokumentace a kontroly kvality.

Společnost ŠKODA AUTO přesvědčila porotce již v roce 2019: ocenění "SMARTBEST" tehdy získala za digitální asistentku Lauru coby inovaci roku v oblasti interakce mezi řidičem vozu a umělou inteligencí.