ŠKODA AUTO: Oddanost lednímu hokeji již od roku 1992

20.05.2022

ŠKODA AUTO je i letos hlavním sponzorem Mistrovství světa v ledním hokeji, které pořádá Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF - International Ice Hockey Federation) ve Finsku.

Automobilka podporuje tuto mezinárodní sportovní událost již 30 let. Vozy značky ŠKODA a Mistrovství světa v ledním hokeji k sobě totiž patří již od roku 1992, o rok později se česká automobilka stala hlavním sponzorem. Od té doby je logo značky výrazně zastoupeno v arénách a na místech konání a ŠKODA AUTO také pravidelně zajišťuje pro pořadatele vozový park. Křišťálová skleněná trofej, kterou navrhuje ŠKODA Design pro nejužitečnějšího hráče, je nyní navíc jednou z ochranných známek šampionátu.

ŠKODA AUTO se stala partnerem Mistrovství světa v ledním hokeji poprvé v roce 1992, kdy se šampionát konal v Praze a Bratislavě v tehdejším Československu. O rok později automobilka přijala roli hlavního sponzora a ve středovém kruhu i na dresech hráčů se objevilo logo s okřídleným šípem. Prvními oficiálními vozy šampionátu byly ŠKODA FAVORIT a FORMAN na turnaji v Mnichově v roce 1993. Od té doby zůstalo tradicí, že automobilka během sportovního svátku představuje světové veřejnosti své novinky.

Na Mistrovství světa ve Vídni v roce 1996 představila značka ŠKODA sportovnímu světu první moderní generaci bestselleru OCTAVIA a v roce 2008 si fanoušci mohli v kanadských městech Quebec a Halifax poprvé prohlédnout SUPERB druhé generace, který měl během šampionátu i televizní premiéru v reklamních spotech. V roce 2019 zahájila ŠKODA AUTO elektrickou éru na Mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku: automobilka zde představila modely SUPERB iV a CITIGOe iV.

Ročník 2022: ENYAQ COUPÉ RS iV hvězdou vozového parku
V rámci svého závazku, který byl v roce 2017 uznán jako Guinnessův světový rekord za nejdelší hlavní sponzoring v historii sportovních mistrovství světa, dává ŠKODA AUTO letos pořadatelům Mistrovství světa v ledním hokeji k dispozici 45 vozů. Mezi nimi mimo jiné 15 vozů ENYAQ COUPÉ RS iV. Se systémovým výkonem 220 kW jde o nejvýkonnější sériový model, jaký kdy ŠKODA AUTO vyrobila. Vozový park dále zahrnuje 30 vozidel modelových řad SUPERB iV s plug-in hybridním pohonem a SUV KODIAQ.

ŠKODA Design navrhuje trofeje pro nejužitečnějšího hráče turnaje
Designérské oddělení automobilky je od roku 2018 autorem skleněné trofeje pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Vzhled trofeje je inspirován stopami bruslí na ledu a kombinuje dynamiku ledního hokeje se současným emotivním designovým jazykem české automobilky. I letos bude trofej předána nejužitečnějšímu hráči během slavnostního vyhlášení poslední den turnaje.

Sociální sítě, ŠKODA Storyboard a IIHF App
Na svých oficiálních sociálních sítích a stránkách ŠKODA Storyboard připravila automobilka pro fanoušky ledního hokeje exkluzivní obsah. Na online platformě najdou mimo jiné přehled 30letého partnerství mezi ŠKODA AUTO a Mistrovstvím světa v ledním hokeji IIHF. ŠKODA AUTO také doprovází Mistrovství světa v ledním hokeji jako partner oficiální aplikace 2022 IIHF App na chytrých telefonech fanoušků. Aplikace poskytuje informace o aktuálním skóre a dění na ledě a lze ji zdarma stáhnout z obchodu Google Play nebo App Store.

Novinky z českého trhu
České zastoupení mladoboleslavské automobilky také připravilo k jubilejním 30 letům partnerství se světovým šampionátem hned několik zajímavých aktivit a projektů. Poprvé v historii značky se mladoboleslavská automobilka angažuje na poli kryptoměn, kdy nabízí svoji exkluzivní edici ve formě digitálních tokenů (NFT). Druhá vlna aukce začala včera. Šampionát pak odstartoval projekt Češi Favoritem, kde si svou cestou z Prahy do Tampere, dlouhou bezmála 2 000 kilometrů, připomněl úspěšný model FAVORIT, v roce 1992 první oficiální vůz ŠKODA mistrovství světa v ledním hokeji. Za jeho volantem se střídali známí influenceři, modelka Andrea Bezděková a moderátor Tomáš Zástěra.