Show Maserati zahajuje novou elektrickou éru značky s trojzubcem a představuje světu GranCabrio Folgore

16.04.2024

Modena, 15. dubna 2024 - V pondělí 15. dubna večer Maserati v rámci show plné energie a atmosféry, která evokuje transformaci, inovativní dynamiku, vynalézavost, tvůrčí inspiraci a zcela nový zážitek předjímající vzrušující novou cestu do budoucnosti, představilo "Made in Thunder" – předehru k elektrické řadě vozů Folgore, nové 100% elektrické kapitole značky s trojzubcem.

Představení odstartoval hypnotický a poutavý zvukový zážitek mezinárodně uznávaného italského umělce a přítele Maserati Dardusta, aby přivítal západ slunce a uvítal příchod nové éry jménem Folgore. Dále vystoupila talentovaná italská herečka Matilda De Angelis, kterou doprovodil skvělý italský představitel světa vědy, astrofyzik a komunikátor Edwige Pezzulli, host Maserati pro tuto výjimečnou příležitost. Slavnostně zahájili akci a přiblížili počátky historie značky z Motor Valley, která letos slaví 110 let plných fascinující bohaté motoristické a závodní historie. Právě na výročí narození největšího génia, který kdy žil, Leonarda da Vinciho, v den, kdy se slaví národní svátek Made in Italy.

Umělecký a tvůrčí elán toskánského vědce, vynálezce a umělce a proslulé vynikající produkty vyráběné v Itálii se staly impulsem, který Maserati přijalo za vlastní pro vstup do nové éry značky. Folgore, plně elektrická řada značky z Modeny, je vlajkonošem italských technologií po celém světě.

Poté, co obě mladé italské hvězdy vzdaly hold, se na pódiu odehrála světová premiéra vozu, který se ujal vedoucí role v elektrické éře Maserati, a to se stejnou intenzivní silou jako hrom: GranCabrio Folgore, kabriolet 100% vyrobený v Modeně a 100% elektrický.

GranCabrio Folgore je prvním 100% elektrickým kabrioletem v luxusním segmentu a nejrychlejším na trhu 

Elegantní, atraktivní, se sportovním a dobrodružným charakterem, harmonickou a dravou syntézou všeho, co je inovace, aniž by to bylo na úkor potěšení z vozu s maximálním komfortem a osobitým řemeslným zpracováním. GranCabrio Folgore je prvním 100% elektrickým kabrioletem v luxusním segmentu a nejrychlejším na trhu. Po GranTurismu Folgore, první plně elektrifikované ikoně značky, a Grecale Folgore, prvním 100% elektrickém SUV v historii značky, doplňuje nové Maserati s otevřenou střechou současnou plně elektrickou nabídku společnosti z Modeny.

Se svým novým "stvořením", potomkem nejmohutnější síly inovací, je Maserati opět průkopníkem a předvojem v automobilovém světě, kde elektrifikace nyní určuje hranice a pravidla, interpretovaná a nastavená italskou luxusní značkou s jejími nadčasovými produkty, které dokáží sladit mocnou DNA značky podle nových, současných stylistických, technologických a technických inspirací.

Show pokračovala projevy Klause Busseho a Davideho Grassa. Šéf designu Maserati vedl publikum na objevnou cestu za krásou a duší modelu GranCabrio Folgore, který se při své premiéře pyšnil exkluzivní barvou Liquid Rose Gold, plátěnou střechou Titan Grey a sofistikovaným interiérem Denim a Ice s kontrastním prošíváním–klenotem programu individualizace Maserati Fuoriserie. Vyprávěl o charakteristických vlastnostech vozu, od podmanivého designu a úžasného výkonu až po nezaměnitelný zvukový podpis Folgore a neuvěřitelné technické specifikace odvozené od vozů Formule E, kterésdílí s Maserati pro sériovou výrobu.

Spolu s vývojovým týmem rodiny Maserati pak převzal otěže přehlídky na závěrečné rozloučení generální ředitel společnosti Maserati, který poděkoval hostům za to, že přišli a byli svědky nové elektrické budoucnosti Maserati. Davide Grasso připomněl, jak bouřlivé, harmonické setkávání a střetávání umění a vědy po staletí vytvářelo a inspirovalo hledání dokonalosti, které je vlastní italské DNA, a jak se stejný impuls vždy objevoval v práci a duši Maserati. Při oficiálním přivítání nové éry také poznamenal, že Maserati nemůže existovat bez Itálie, a to ani v nové elektrické kapitole historie značky.

Folgore je hlasem budoucnosti Maserati, hromem, který vlévá novou energii a zapaluje budoucnost značky.

Maserati S.p.A.

Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou okamžitě rozpoznatelné pro svou výjimečnou osobnost. Díky svému stylu, technologiím a vrozeně exkluzivnímu charakteru potěší i ty s nejnáročnějším vkusem a vždy byly měřítkem pro světový automobilový průmysl. Tradice úspěšných vozů, z nichž každý nově definuje, co je to italský sportovní vůz z hlediska designu, výkonu, komfortu, elegance a bezpečnosti, je v současné době k dispozici na více než 70 mezinárodních trzích. Modelová řada Maserati zahrnuje Levante – první SUV vyrobené v Maserati, Grecale, "každodenní výjimečné" SUV, GranTurismo, ikonický italský grand tourer, a GranCabrio, nový kabriolet s trojzubcem; všechny modely se vyznačují použitím nejkvalitnějších materiálů a vynikajících technických řešení. Řada vybavená čtyřválcovými hybridními pohonnými jednotkami – dostupnými pro modely Grecale a Levante– a benzinovými motory V6, s pohonem zadních i všech čtyř kol, ztělesňující výkonnostní DNA značky Maserati. Vrchol nabídky tvoří supersportovní vůz MC20 a MC20 Cielospyder, které jsou poháněné přelomovým motorem V6 Nettuno100%vyvinutým v Maserati, který poprvé v sériově vyráběném voze využívá v pohonné jednotce technologie odvozené od F1. GranTurismo je k dispozici jak s vysoce výkonným zážehovým motorem V6 odvozeným od Nettuno, tak se 100% elektrickou verzí: GranTurismo Folgore, prvním vozem v historii značky z Modeny, který toto řešení použil. V současné době zahrnuje plně elektrická řada také Grecale Folgore, první plně elektrické SUV značky Maserati, a nejnovější přírůstek GranCabrio Folgore. Do roku 2025 budou všechny modely Maserati k dispozici také v plně elektrické verzi a do roku 2028 bude celá modelová řada Maserati jezdit pouze na elektřinu.