První zákazník v České republice převzal vůz ŠKODA ENYAQ iV

18.05.2021

Autorizovaní partneři ŠKODA AUTO Česká republika začali oficiálně prodávat zcela nový elektromobil ENYAQ iV. Úplně prvním tuzemským zákazníkem, který si elektrické SUV převzal, se stal pan Josef Patočka. Slavnostní předání se uskutečnilo u turnovského prodejce vozů ŠKODA Kontakt - služby motoristům.

"ŠKODA ENYAQ iV zaznamenala pozitivní ohlas u českých motoristů, o čemž svědčí její okamžitý úspěch. Přestože jsme oficiální prodej zahájili teprve včera, už ve fázi předprodeje jsme zaregistrovali téměř 400 závazných objednávek. Gratuluji panu Patočkovi ke skvělé volbě a věřím, že mu jeho nový vůz bude nejen bezchybně sloužit, ale také dělat radost," říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky ŠKODA AUTO.

Pan Josef Patočka, první český majitel vozu ŠKODA ENYAQ iV, zvolil výkonnější provedení 80, pro které se v předprodeji rozhodlo více než 90 % všech zákazníků. Jeho vůz zdobí stříbrná metalíza Arctic a pro design interiéru si vybral linii Lodge, která symbolizuje trvalou udržitelnost. Sedadla jsou potažena látkou tvořenou ze 40 % přírodní vlnou s certifikátem společnosti Woolmark a z 60 % polyesterem z recyklovaných PET lahví. Látkou je potažena také přístrojová deska a měkké materiály s jasnými barvami navozují přátelskou a útulnou atmosféru. Z doplňkové výbavy stojí za zmínku například 20 palcová kola Vega, mechanicky sklopné tažné zařízení, tepelné čerpadlo, rychlé nabíjení 125 kW nebo akční pakety Asistovaná jízda 2.0, Sport Paket Top a Infotainment Paket.

"Když jsem začal uvažovat o elektromobilu, chtěl jsem, aby to byl vůz od začátku postavený jako elektromobil a aby dobře posloužil celé rodině. Tím se výběr poměrně zúžil. Navíc mi ŠKODA ENYAQ přijde designově zdařilá, což je bonus navíc. Vůz budu z 90 % nabíjet doma v garáži, ale vzhledem k rostoucímu počtu nabíječek už dnes nevidím jako problém dobít v případě potřeby i na cestě," sdělil při předání Josef Patočka.

Současně dostal darem poukaz na svezení v soutěžním voze ŠKODA FABIA Rally2, který mu věnoval autorizovaný prodejce Kontakt - služby motoristům. Ten je jedním ze 7 tuzemských obchodníků značky ŠKODA, kteří v rámci oslav 120 let značky ŠKODA v motoristickém sportu nasazují tzv. dealerský tým do mistrovství ČR v automobilových soutěžích. V domácích rally reprezentuje Kontakt ŠKODA Team posádka Věroslav Cvrček/Tomáš Prokorát. První český majitel vozu ŠKODA ENYAQ iV se tak může těšit na adrenalinový zážitek ze sedadla spolujezdce vedle Věroslava Cvrčka.

ENYAQ iV se stává prvním sériově vyráběným modelem značky ŠKODA, který vychází z modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Elektrické SUV ještě před oficiálním uvedením do prodeje získalo ocenění Red Dot Award za design. V crash-testu Euro NCAP obdrželo nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček podle nové přísnější metodiky, když zazářilo zejména v hodnocení ochrany cestujících. Aktuálně mohou čeští zákazníci volit ze 2 pohonných jednotek a kromě 5 úrovní interiéru mají k dispozici také dynamicky laděnou verzi Sportline.