Proč se před dovolenou vyplatí zastavit v servisu?

24.08.2022

Než člověk vyrazí na dovolenou, měl by si odbýt několik důležitých úkonů. V prvé řadě zabezpečit dům před nevítanými hosty - a v řadě druhé "proklepnout" automobil, jestli se náhodou v nejbližší době nechystá vypovědět službu. Ať chcete, nebo ne, návštěva autoservisu je nedílnou součástí dovolenkové přípravy. Vůbec přitom nezáleží na tom, jestli se chystáte k moři, nebo "jen" na chalupu na druhé straně Česka. Prozradíme vám, na co se zaměřit.

Zkušení mechanici z firmy Auto-Poly z pobočky autoservis Škoda Praha apelují na řidiče, aby dodržovali pravidelné servisní intervaly, protože právě díky včasnému zásahu mohou odhalit potenciální závady včas a předcházet tím nepříjemným "nečekaným" problémům. Na druhou stranu však doporučují i prohlídku před dovolenou, na kterou by se měl dotyčný dostavit alespoň dva až tři týdny předem. Získá díky tomu dostatek času na případné opravy nalezených závad.

Jak servis auta před dovolenou probíhá?

Bezprostředně po příjezdu by měl mechanik prostudovat servisní knížku a seznámit se servisními úkony, které byly na daném vozidle provedeny v minulosti. Následná diagnostika pak může prozradit mnohé - předpokladem je, aby ji provedl skutečný profesionál, který informacím dostatečně rozumí.

Nedílnou součástí preventivní před-dovolenkové prohlídky by měla být také projížďka. Odborník v praxi ověří stav všech základních prvků - výkon motoru, funkci spojky a převodovky a reakce brzd. Na základě nestandardních zvuků a vibrací pak může přijít na nedostatky, které je vhodné napravit ještě před plánovanou cestou.

Pozornosti automechanika by neměl ujít podvozek se vším, co k němu patří. A také provozní kapaliny, pneumatiky a akumulátor.

Pečlivá prohlídka vás vyjde jen na pár set korun, pravděpodobně vám neukradne více než půl hodiny času - a minimalizuje riziko, že vaše dovolená skončí dříve, než se dostanete do cíle.

komerční sdělení