Proč pořídit dětské elektrické autíčko?

25.11.2022

Většina malých ratolestí není vybíravá, co se hraček týče. V podstatě můžete dát dítěti jakoukoliv hračku a je velice pravděpodobné, že bude naprosto spokojené. Sice děti nejsou obecně na hračky příliš náročné, ovšem rodiče by měli být. Hraní je totiž důležité pro sociální, emocionální, fyzický a duševní vývoj.

S přibývajícím věkem se mění i požadavky na hračky, přičemž některé pomáhají v objevování a rozvíjení dalších dovedností. Elektrická autíčka jsou obrovským trendem, protože nejenže poskytují zábavu, ale přispívají i k rozvoji.

Elektrická autíčka pro děti napomáhají k rozvoji hrubé a jemné motoriky a zlepšují prostorovou inteligenci či vizuální myšlení. Děti zkoumají své okolí, a tím si rozšiřují i chápání prostoru, protože vidí potenciální nerovnosti a učí se, jak zatáčet, zrychlovat i zpomalovat. Elektrické auto pro děti je však k dostání v mnoha provedeních, a proto si dávejte pozor na několik důležitých parametrů.

Počet motorů a velikost baterie

Ještě bychom měli podotknout, že i dětské elektrické čtyřkolky jsou cool, pokud se vám dětská elektrická autíčka nezamlouvají.

Motor je to, co pohání vozítko dopředu a dozadu. Běžně jezdící autíčko má jeden motor na zadním kole, ovšem existují i modely se dvěma motory, a ty poskytují plynulejší jízdu. Jestliže dítě váží už více než 18 kilogramů, je vhodnější poohlédnout se právě po dvoumotorové verzi.

Větší baterie je vždy lepší a doporučuje se 12V baterie. Sice jsou na trhu auta s 6V baterií, ale ta uvezou spíše menší děti. Podívejte se na více info ohledně baterií.

Vhodnost pro daný věk

Velice důležité je vybrat autíčko i podle věku dítěte, což souvisí nejen s pohodlím, ale i bezpečností.

V neposlední řadě zvažte místo, kde plánujete s autíčkem jezdit, aby měly vaše ratolesti co nejlepší zážitek z jízdy. Některé modely totiž mají plastové pneumatiky, s nimiž je dobré jezdit po rovných a hladkých površích, jiné zase disponují gumovými pneumatikami, jež zvládají klidně i trávu, štěrk a kamenitý terén.

Jestliže si nemůžete vybrat konkrétní variantu, nabízí se vám TOP 11 nejprodávanějších elektrických vozítek pro děti za rok 2022

komerční sdělení