Před cestou na dovolenou si zkontrolujte povinnou výbavu v autě

22.07.2021

Dětem oficiálně začaly prázdniny, dospělí mají zamluvený termín na dovolenou a všichni plánují přes léto spoustu volnočasových aktivit i cest, ať už v tuzemsku, nebo v zahraničí. A to znamená jediné - auto bude v letních měsících v provozu více než kdykoli jindy a na nejrůznější cesty za poznáním i odpočinkem ho budou využívat i sváteční řidiči. Proto je léto skvělou příležitosti na to, abyste výbavu v autě podrobili revizi a ujistili se, že vám v ní nic nechybí. Každý rok se požadavky na povinnou výbavu mění, a tak se jednoduše může stát, že ztratíte přehled.

Povinná výbava vozidla patří mezi nejčastější důvody kontroly, na které se policisté při silniční kontrole zaměřují. Kdysi bývala velkým strašákem, v roce 2018 se naštěstí výrazně zjednodušila a obsahuje pár základních, zato velmi důležitých prvků. Které to jsou?

Reflexní vesty

Být na silnici vidět i z velké dálky rovná se základ bezpečnosti, v případě reflexní vesty dokonce také zákonná povinnost, stejně jako pro chodce pohybujícího se mimo obec za snížené viditelnosti. S reflexním vybavením upozorníte ostatní řidiče a výrazně zmenšíte případná rizika. Na Autodoplňky-obchod.cz vybírejte například z nabídky povinných reflexních výstražných vest v různých velikostech a provedeních. Využít můžete také samolepicí pásky i reflexní pásy s magnetem. V nabídce najdete i reflexní přívěsek na batoh pro školáky.

Výstražný trojúhelník

Drobnost, která umí zachránit život. Výstražný trojúhelník je součást povinné výbavy motorového vozidla, je to ale hlavně jeden z nejdůležitějších bezpečnostních prvků vůbec. S jeho pomocí totiž upozorníte ostatní motoristy na odstavené vozidlo a výrazně snížíte riziko dalších neštěstí. Výstražný trojúhelník chrání vás, okolí a od zbytečných pokut i vaši peněženku. Při výběru se ujistěte, že jde o certifikovaný výstražný trojúhelník plně odpovídající současné evropské legislativě. Jedině u ověřených výrobků si můžete být jisti, že jejich vyvážená konstrukce zabrání převrácení vlivem proudění vzduchu okolo projíždějících vozidel.

Autolékarnička

Autolékárnička patří zcela nepřekvapivě k nejčastěji kontrolovaným doplňkům při silniční kontrole. Což ale rozhodně není ten hlavní důvod, proč ji v autě mít. Její obsah dokáže zachraňovat životy a umožní poskytnutí první pomoci, než se na místo dostane lékař. Na e-shopu Autodoplňky-obchod.cz najdete autolékárničky a motolékárny s exspirací čtyři roky, které vždy splňují aktuálně platné vyhlášky ministerstva dopravy. Vybírejte například z provedení v podobě textilní uzavíratelné brašny nebo plastové krabičky.

komerční sděleni

Image by Gerhard G. from Pixabay