Podívejte se na praktické rady, díky kterým budete mít ve voze čisto

24.02.2021

Každý motorista ví, že udržovat ve svém voze trochu pořádek, zejména při každodenním provozu, je někdy opravdu problém.

O to horší je to v sychravých měsících v roce, kdy do interiéru nosíme také bláto, kamínky, listí a jiný nepořádek z ulice. Přesto existuje způsob, jak se vyvarovat nadměrnému znečištění interiéru, a tak není potřeba jej tak pracně čistit.

Ochrana podlahy

Nejvíce se toho samozřejmě nanosí na podlahu, na místo, kde šlapeme. Proto byste určitě měli tento prostor vybavit nějakou ochranou. Důležité je, aby taková ochrana perfektně pasovala přímo do vašeho vozu, protože jedině tak bude ochráněna podlaha co nejvíce. Také se vyhnete tomu, že se vám bude ochrana podlahy někam posouvat. Praktické autokoberce můžete samozřejmě dát i na místo řidiče, kde je obzvlášť důležité, aby ochrana dobře seděla a nehrozilo tak, že se například za jízdy sroluje pod pedály. V drtivé většině případů si můžete volit koberce:

  • Gumové
  • Textilní

Gumová ochrana podlahy je samozřejmě lepším řešením z hlediska nepropustnosti vody a špíny. Také se mnohem snadněji čistí, jednodušeji se vyklepe a omyje. Textilní koberec zase o něco lépe může vypadat. Záleží tedy na vašich preferencích. Každopádně díky této ochraně si výrazně zjednodušíte údržbu vozu, protože samotná podlaha automobilu nebude tak intenzivně znečišťována.

Potahy na sedačky

Dalším místem, které může dostat v automobilu nejvíce zabrat, je čalounění sedaček. Zejména pokud ve voze něco často převážíte, případně máte malé děti, mohou se vám hodit nové autopotahy. Ty vám zajistí maximální míru ochrany čalounění sedaček. Existují potahy, které můžete používat běžně za provozu, ale můžete chránit také sedačky potahy ochrannými, které využijete třeba při servisování vozu, abyste si nezašpinili originální čalounění. Existují také různé speciální potahy, které použijete třeba při převážení vašeho psa.

Zdroj obrázku: MakeStory Studio / Shutterstock.com