Nové auto? Ne, pronajaté! Třeba jen na měsíc!

27.04.2021

Když si pronajímáme domy, byty a svatební šaty, proč bychom si nemohli pronajmout automobil? Mohli! A to za velmi výhodných podmínek. Bez vozu se většina z nás v současné době neobejde. V jedné rodině jich často najdeme hned několik.

Nový vůz? Máte na něj?

Cest k novému vozu je hned několik. Můžete si koupit vůz nový. Vonící novotou a nikým nepoužívaný. Počítejte s tím, že to ovšem nebude levná záležitost. K ceně nového vozidla, která se v závislosti na zvoleném modelu může vyšplhat k několika stovkám tisícům korun (a to máme na mysli vozy nízkých cenových relací), připočtěte havarijní pojištění, povinné ručení a pravidelné garanční prohlídky, a dostanete se k částce, z níž se vám zřejmě protočí panenky.

Automobil z bazaru? Jen pro odvážné!

Další možností je nákup vozidla v autobazaru. Zde je problém, že nevíte, co kupujete. Skutečný technický stav většina prodejců svým zákazníkům spíše zamlčuje. Nemluvě o přetáčení tachometrů, k nimž bohužel stále dochází.

Leasing, nebo pronájem?

Další cesta k relativně novému vozidlu vede přes operativní leasing a pronájem. Tyto pojmy se v mnohém podobají, ale neznamenají totéž. Dlouhodobý pronájem vozu je pro řadu motoristů výhodnější. Snazší je také cesta k němu, která je navíc otevřena většímu množství zájemců. Ve srovnání s leasingem je pronájem zkrátka více flexibilní.

Žádné startovací poplatky a akontace

Například autopůjčovna Taggart, jejíž pobočky najdete hned na osmi místech v republice, nabízí pronájem auta na měsíc (či delší dobu) bez jakéhokoliv startovacího poplatku či akontace. Zkrátka tu platíte jen čistý pronájem, jehož výše začíná na částce 250 korun denně (7 750 Kč za měsíc) za Hyundai I20. Z opačného cenového spektra jmenujme Maserati Ghibli, v jehož sedadle se můžete vozit za 32 500 Kč měsíčně (1 048 Kč denně).

V nabídce nové a roční vozy

Mezi těmito modely však najdete vozy Škoda (Kamiq, Scala, Rapid, Octavia, Kodiaq) v cenách od tří set do pěti set korun za den. Stejně jak další modely nových a ročních vozů známých automobilových značek (napočítali jsme jich téměř 40) s nízkým počtem najetých kilometrů. Průměrný věk aut určených pro dlouhodobý pronájem je 9 měsíců a průměrný počet najetých km je 18 000.

Kompletní servis

Součástí pronájmu je i kompletní údržba, pojištění a servis vozidla. V případě jakékoliv poruchy se o nic nestaráte a během opravy vám bude zapůjčeno vozidlo náhradní.

Žádný předschvalovací proces a dlouhodobé smlouvy

Obavy nemusíte mít ani z předschvalovacího procesu. Autopůjčovna Taggart nabízí flexibilní pronájem auta v podstatě pro každého. Odmítány nejsou ani osoby v registru dlužníků. Stejně jako ti, kteří se nechtějí dlouhodobě smluvně vázat. Vozidlo můžete užívat třeba jeden měsíc.

Vůz okamžitě k dispozici

Potřebujete vozidlo narychlo? Žádný problém. V případě pronájmu delšího než 3 měsíce vám bude zdarma přistaveno na jakékoliv české vlakové nádraží.

Přemýšlejte a uvažujte

Dlouhodobý pronájem vozidla se, vezmete-li si do ruky kalkulačku a srovnáte provoz nového vozidla s výší měsíčního pronájmu vozidla pronajatého, v mnoha případech ukazuje jako výhodnější. Obzvláště pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas jeho údržbou a pravidelnými servisními prohlídkami. Pronajaté vozidlo zkrátka jen užíváte, vše ostatní je na bedrech autopůjčovny.

komerční sdělení

Foto je ilustrační.

Image by Dariusz Sankowski from Pixabay