Myslete na pravidelné opravy a revize manipulační techniky

24.08.2021

Kvalitní manipulační technika je něco, co nesmí chybět snad v žádném skladu, výrobě a provozovně. Jednotlivé jeřáby, stavební stroje či vysokozdvižné vozíky jsou však často namáhané a používané opravdu na denní bázi. To klade zvýšené nároky na údržbu a pravidelné revize pro zajištění optimální funkčnosti a spolehlivosti. Na co si dát pozor a u koho si zajistit revize a opravy? To se dozvíte v tomto článku.

Kvalifikované opravy stavebních strojů

Když se rozbije stavební stroj, většinou se tak stane v nejméně vhodnou dobu. Z toho důvodu se vyplatí mít uložený kontakt na kvalifikované opravy stavebních strojů. V případě poruchy zavoláte a domluvíte se na co možná nejrychlejší opravě. A protože jde o velká a komplikované zařízení, rozhodně se vyplatí hledat skutečně kvalitní servis s dobrými referencemi, kde si s tím dokážou dobře poradit.

Pravidelné revize pro bezpečnost práce

V rámci prevence závažnějších poruch a poškození se doporučují revize jeřábů. Jejich řádné provedení opět může výrazně prodloužit životnost celého stroje a především máte jistotu o stoprocentním fungování během každodenního využívání. Během revize dostanete zapůjčenou adekvátní náhradu, aby práce nestála a samozřejmostí je péče proškolených pracovníků.

Kontrola a prověření použitého stroje

Co se týká revizí, je dobré důkladně prověřit nové i zánovní pořízené stroje. Pokud máte nový jeřáb, je důležité dodržovat záruční servis u kvalifikovaných pracovníků a v doporučených intervalech. V profesionálním servisu se vám postarají také o nákup a instalaci všech potřebných náhradních dílů pro optimální fungování každého stavebního stroje či jeřábu. Manipulační technika si rozhodně zaslouží co největší pozornost a péči, protože jsou na ni kladeny obrovské nároky a je potřeba udržovat maximální bezpečnost.

komerční sdělení

Image by Markus Distelrath from Pixabay