Mistři světa Kalle Rovanperä a Jan Kopecký otestovali nové modely MONTE CARLO

26.11.2019

Mladá Boleslav, 26. listopadu 2019 - Ve speciální zkoušce obstály: Nové sportovní, lifestylové modely ŠKODA SCALA MONTE CARLO a ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO na mistry světa Kalleho Rovanperu a Jana Kopeckého silně zapůsobily. Jezdci továrního týmu ŠKODA Motorsport oba vozy důkladně vyzkoušeli a přitom si zvolili i svého osobního favorita. Vrcholný výbavový stupeň odkazuje na úspěšnou historii závodních vozů značky ŠKODA a oba jezdci byli z každého ujetého metru s těmito modely nadšeni. Výroba nové varianty MONTE CARLO se už v Mladé Boleslavi rozběhla, první zákazníci dostanou své vozy ještě ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Povolanější testovací jezdce na prověření sportovního charakteru i praktičnosti nových vozů ŠKODA SCALA MONTE CARLO a ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO si ŠKODA nemohla přát: oba tovární jezdci Jan Kopecký a Kalle Rovanperä patří ve své třídě k nejlepším soutěžním pilotům na světě. Jan Kopecký získal titul mistra světa v kategorii WRC 2 v roce 2018, jeho mladý týmový kolega Kalle Rovanperä z Finska má titul v mistrovství světa WRC 2 Pro za rok 2019* jistý už teď. Společně pak zajistili pro tým ŠKODA Motorsport prvenství v hodnocení značek ve WRC 2 Pro* už na předposledním závodě sezóny ve Španělsku. Slavnostní předání pohárů mistrovství proběhne v rámci galavečera FIA po ukončení sezóny. Oba soutěžní piloti využili příležitost a vyměnili svůj obvyklý speciál ŠKODA FABIA R5 evo za sportovně laděné vrcholné verze sériových kompaktních modelů a byly přednostmi vozů SCALA MONTE CARLO a KAMIQ MONTE CARLO nadšeni.

"Hned na první pohled se mi líbily extrémně sportovní linie vozu ŠKODA SCALA MONTE CARLO. Ve spojení s různými nastaveními podvozku velice dobře sedí na vozovce a člověka vyzývá především v zatáčkách k využití jeho potenciálu. Právě v nich se pak ke slovu dostávají i sedadla poskytující dokonalé boční vedení a zároveň komfort na delších cestách. Kromě toho je skvělé, že je SCALA neustále online a že k ní bez problémů připojím svůj chytrý telefon," říká Kalle Rovanperä o voze SCALA MONTE CARLO.

Jana Kopeckého zase zaujal KAMIQ MONTE CARLO: "Máme rodinu, proto kladu mimořádný důraz na prostornost vozu. ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO mé nároky v tomto ohledu přesně splňuje především prostorem na zadních sedadlech a boduje i sportovním vzhledem v exteriéru i v interiéru. Díky kompaktním rozměrům a zvýšenou pozicí sedadel se v tomto SUV velice dobře jezdí po městě. A kdybych si chtěl někdy bez dětí užít sportovní jízdu, nastavím si režim Sport v systému Sport Chassis Control a po stisknutí tlačítka je vůz ještě agilnější."

Tradiční černé prvky MONTE CARLO

Označení MONTE CARLO používá ŠKODA tradičně pro sportovní, lifestylové verze svých modelů - tento přídomek poprvé dostala v roce 1936 limitovaná zvláštní série modelu ŠKODA POPULAR. Monte Carlo vedle lesku a slávy monackého knížectví symbolizuje především motoristickou tradici slavné rallye, která se tu jezdí od roku 1911 a při níž značka ŠKODA dosáhla četných úspěchů. Společným rozlišovacím znakem aktuálních modelů MONTE CARLO jsou černé sportovní doplňky. U vozů SCALA MONTE CARLO a KAMIQ MONTE CARLO je například rámeček typické škodovácké masky chladiče proveden v lesklé černé barvě. Černě lakované jsou také některé části předního spoileru, kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní difuzor a nápisy, v případě modelu KAMIQ i střešní nosiče. Sériová černá sedmnáctipalcová kola Volans nebo na přání dodávaná osmnáctipalcová kola Vega z lehkých slitin jsou navíc provedená ve speciálním designu exkluzivně pro variantu MONTE CARLO.

Rozsáhlá výbava a sportovně pojatý interiér

Součástí rozsáhlé výbavy modelů SCALA a KAMIQ v provedení MONTE CARLO je mimo jiné panoramatická střecha, černé obložení stropu, sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami a hliníkové kryty pedálů. Multifunkční sportovní volant tohoto sportovního vrcholného modelu je potažen perforovanou kůží doplněnou o červené obšití. Červené obšití se nachází také na kožené hlavici řadicí páky a madle ruční brzdy. Červená (nebo na přání bílá) je také barva LED ambientního osvětlení, které osvětluje středovou konzoli. Jak ŠKODA SCALA MONTE CARLO, tak i ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO jsou k dispozici se všemi motory příslušné modelové řady.

*Podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA.

Monte-Carlo je ochranná známka společnosti Monaco Brands