Mercedes-Benz vyrobil v celosvětové výrobní síti 50 milionů osobních automobilů

19.02.2021

Výročí a premiéra u značky Mercedes-Benz: První exemplář nové generace vrcholného modelu Mercedes-Maybach Třídy S z výrobního závodu Factory 56 se stal již 50miliontým osobním vozem značky Mercedes-Benz, který sjel z linky v rámci globální produkční sítě.

"Mercedes-Benz byl vždy synonymem luxusu. Proto jsem velmi hrdý na toto skutečně mimořádné výročí. Padesát milionů vyrobených osobních automobilů je významným milníkem v historii naší společnosti a výjimečným úspěchem všech zaměstnanců, kteří k němu přispěli," říká Jörg Burzer, člen představenstva společnosti Mercedes-Benz AG pro výrobu a dodavatelský řetězec. "Rád bych proto v první řadě poděkoval kolegům v závodech po celém světě za jejich práci a odhodlání. Pokročilé a odborné znalosti zaměstnanců a vášeň pro výrobu našich hvězdných vozů přispívají k tomu, aby se den co den naplňovala přání zákazníků po celém světě."

Celkem 50 milionů vozidel značek Mercedes-Benz a smart bylo za posledních 75 let vyrobeno s nejvyššími standardy z hlediska dílenského zpracování a kvality. Základem tohoto úspěchu je ovšem globální výrobní síť tvořená výrobními závody po celém světě. Díky technologickému pokroku je produkční zázemí značky mimořádně flexibilní, digitálně propojené, efektivní a ekologicky udržitelné.

Zásluhou digitálního systému MO360, zajišťujícího sdílení informací o výrobních procesech na linkách po celém světě, jsou všechny výrobní závody vzájemně propojeny (další informace najdete zde: https://media.mercedes-benz.com/article/abc9fd0b-edf2-4edd-901a-8bd5a294804a). Nezbytnou součástí je zajištění podmínek pro spolupráci na digitálním základě mezi zaměstnanci v jednotlivých závodech.

Díky zázemí s maximální flexibilitou má globální síť závodů zabezpečenou také optimální organizaci výroby. Rozhodující výhodu představuje schopnost přenášet v případě potřeby výrobní kapacitu mezi jednotlivými závody podle požadavků trhu. Již dnes je možné, aby z jedné linky sjížděla vozidla s různými typy pohonů. Průběžně se ovšem vylepšují a digitalizují veškeré výrobní metody a procesy. Mercedes-Benz díky tomu dosahuje nových synergií, snižuje náklady a v neposlední řadě zvyšuje efektivitu a produktivitu v rámci produkční sítě.

V současné době se linky po celém světě zaměřují na posílení kapacit pro modely s elektrickým pohonem. Do roku 2022 bude do sériové výroby zavedeno celkem šest nových modelů Mercedes-EQ. Celosvětová výrobní síť Mercedes-Benz tak rozhodujícím způsobem přispívá k ambiciózním cílům společnosti v oblasti udržitelnosti.

Akumulátory do elektromobilů Mercedes-EQ vyrábí automobilka v samostatné globální síti závodů, které jsou vyhrazeny pro produkci baterií. Provozy se nacházejí na třech kontinentech, protože lokální výroba baterií je klíčovým faktorem úspěchu elektrické ofenzivy Mercedes-Benz (další informace: https://media.mercedes-benz.com/article/a648e76b-f26e-46ef-987f-4b7bd67c3caa). Již od roku 2022 bude výroba ve všech závodech společnosti Mercedes-Benz AG po celém světě uhlíkově neutrální (další informace: https://media.mercedes-benz.com/article/c11e72b6-44b6-46c2-8733-a53bdf6eed1f).

Spuštění výroby modelu Mercedes-Maybach Třídy S v moderním provozu Factory 56

Jubilejním 50miliontým vozem se stal první exemplář nového modelu Mercedes-Maybach Třídy S, který během února opustil výrobní linku v závodě v Sindelfingenu. Luxusní sedan bude s modelem Třídy S, jeho prodlouženou verzí Long a v blízké budoucnosti také společně s elektromobilem EQS vyráběn v závodě Factory 56. Tento technologicky špičkový provoz, který je součástí závodu automobilky Mercedes-Benz v Sindelfingenu, byl otevřen v září 2020. Jedná se o nejmodernější závod na výrobu automobilů Mercedes-Benz, jenž vyniká pokročilou digitalizací, aplikací technologií průmyslu 4.0 či mimořádně ekologickým provozem. Další informace o Factory 56 najdete zde: https://media.mercedes-benz.com/factory56.