Maserati MC20 získává titul „Nejkrásnější supervůz roku 2021“

26.01.2021

Paříž, 26. ledna 2021 - Dnes večer proběhlo online slavnostní udělování cen v rámci Festival Automobile International a Maserati mělo tu čest umístit se mezi oceněnými. Nedávno představený vůz MC20, který měl premiéru v loňském září na MMXX mezinárodní přehlídce v Modeně, obdržel cenu za "nejkrásnější supervůz roku 2021".

Klaus Busse, šéf designu Maserati, uvedl, "Jsme poctěni tím, že jsme získali tuto žádanou cenu, jež je uznáním práce celého týmu lidí, kteří do tohoto projektu s nadšením přispěli a vytvořili automobil otevírající novou kapitolu v historii značky Maserati."

V MC20 se snoubí elegance se sportovním duchem a osobností, jeho styl je mistrovským dílem oslavujícím novou éru značky s trojzubcem. Vůz MC20, zkonstruovaný v turínském Centro Stile Maserati, znamená návrat značky Maserati do segmentu supersportů s vozem kombinujícím úchvatné výkony, průlomové technologie a odvážná technická řešení.

MC20 je model, který se vyznačuje jedinečným italským charakterem. Vkusný koncept čistých tvarů, prostý stylistických excesů: nadčasový design, kterým byl znakem vozů Maserati ve všech dobách.

Přirozená elegance a čistota jeho linií zdůrazňuje charakter naprosté sportovní výjimečnosti: horní část vozu je sochařským dílem, zatímco část spodní v sobě koncentruje ryzí technologii.

Design MC20 dosahuje dokonalé rovnováhy mezi protiklady, je ideální kombinací umění a techniky, která v sobě slučuje jedinečné ruční řemeslné zpracování s absolutní přesností nejpokročilejších výrobních procesů.

Vývoj MC20 je dílem Maserati Innovation Lab a vůz je vyráběn v historickém závodě v Modeně, takže je 100% italský.

Nejcharakterističtějším znakem tohoto nového supersportu jsou jeho výjimečné motýlí dveře, které jsou nejen esteticky úchvatné, ale zároveň usnadňují řidiči i pasažérovi vstup do vozu i výstup z něj. Jde o první Maserati s vertikálně uspořádanými čelními světly: což je skutečná revoluce v kritériích designu značky. Výrazné jsou i široké a nízké zadní sdružené lampy v horizontálním uspořádání.

Znamenitý vzhled MC20 v sobě skrývá nekompromisně sportovní duši díky novému motoru V6 Nettuno s výkonem 630 koňských sil, který vozu dává zrychlení 0-100 km/h za méně než 2,9 sekundy a maximální rychlost přes 325 km/h: motor, obsahující patentované technologie, je 100% vytvořený, zkonstruovaný a postavený společností Maserati.

Maserati S.p.A.

Značka Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou na první pohled rozeznatelné díky své výjimečné osobnosti. Jejich styl, technologie a přirozená exkluzivita dokáží uspokojit i zákazníky s nejnáročnějším a nejvytříbenějším vkusem a v automobilovém průmyslu po celém světě jsou vždy dávány za vzor. Jde o automobily s tradicí a každý nový vůz znovu vymezuje design, výkon, pohodlí, eleganci a bezpečnost italských sportovních vozů dostupných na více než sedmdesáti trzích světa.

Ambasadorem dědictví Maserati je její vlajkový vůz Quattroporte, sportovní sedan Ghibli, který je nyní k dostání i v hybridní verzi a je prvním elektrifikovaným vozem značky s trojzubcem ve znaku, a Levante, první SUV od Maserati. Všechny modely se vyznačují těmi nejkvalitnějšími materiály a výjimečnými technickými řešeními. Jedná se o kompletní řadu včetně benzínových motorů V6 a V8, 4válcového hybridu a dieselových pohonných jednotek V6 s pohonem zadních nebo všech čtyř kol. Prestiž této řady se nedávno ještě zvýšila představením nové kolekce Trofeo, do které patří modely Ghibli, Quattroporte a Levante s výkonným motorem V8 s 580 koňskými silami. 

Na špičce řady je pak nový supersporotvní vůz MC20 s přelomovým motorem V6 Nettuno a technologiemi vycházejícími z vozů F1, které jsou nyní poprvé dostupné i pro pohonné jednotky standardně vyráběných vozů. V současnosti se vozy Maserati vyrábí ve třech závodech: Ghibli a Quattroporte se vyrábí v závodě Avvocato Giovanni Agnelli Plant (AGAP) v turínském Grugliascu a vůz Levante v turínském závodě Mirafiori. Nový supervůz MC20 se vyrábí v Modeně v historickém závodě Viale Ciro Menotti.