Maserati Grecale: odpočítávání začíná

06.08.2021

Název nového modelu se objevil na hlavní plachtě trimaranu Maserati Multi 70.

Maserati Grecale vyplouvá na svou cestu na trimaranu Masrati Multi 70. Na něm byl odhalen název tohoto nového SUV a začal tím odpočet do jeho celosvětového debutu, kde bude tento vůz za světel reflektorů odhalen letos v listopadu.

Po vytažení hlavní plachty, na níž se objevil název Grecale, se Giovanni Soldini a jeho posádka stali vlajkonoši další novinky v nové éře značky Maserati. Trimaran žene za vítězstvím vítr, který se opírá do jeho plachet, a vítr je i živel, který přivane tento nový vůz do modelové řady Maserati.

Není tomu tak poprvé - používat pro své vozy názvy větrů je pro Maserati tradicí. Poprvé tomu tak bylo v roce 1963 u legendárního vozu Mistral, po němž následovaly vozy Ghibli, Bora, Merak a Khamsin. První SUV značky z roku 2016 dostalo název Levante. Nyní je řada na Grecale, pod kterým se skrývá silný severovýchodní vítr ze Středomoří.

Technologické inovace, nekompromisní výkon a touha závodit a vyhrávat jsou společné vlastnosti modelu Grecale a trimaranu Maserati Multi 70, který je "laboratorní lodí", na niž konstruktéři z modenské Innovation Lab přenesli své know-how z oblasti aerodynamiky a výkonu. Jsou to ty samé hodnoty, ​​kterými se rodina Maserati řídí každý den při vývoji všech nových modelů značky.

V následujících měsících se trimaran Maserati Multi 70 zapojí do několika sportovních dobrodružství a ponese při tom na ráhnu hlavní plachtu věnovanou vozu Grecale.