Maserati a David Beckham

27.12.2021

Dopis napsaný kouzelnému městu Miami: tak se zrodil vůz MC20 z edice Fuoriserie pro Davida Beckhama.

Ambasador italské automobilové značky se stal s pomocí týmu Maserati Centro Stile designérem. Díky tomuto spojení se vášeň britského šampióna pro jeho druhé domovské město mohla proměnit v individuálně upravený vůz, který je příkladem výkonu a sportovního ducha: MC20.

Tento projekt je součástí programu Fuoriserie, který umožňuje individuální úpravy. Vůz, jehož cílem je být symbolem skutečného luxusu ve třetím tisíciletí, ukazuje světu svou jedinečnou povahu a osobní charakter. Maserati Fuoriserie je čisté malířské plátno a značka s trojzubcem ve znaku nabízí skutečně rozsáhlou škálu nástrojů, jak na takovém plátně tvořit. Zbytek ponechává na klientově vkusu a inspiraci a dává jim příležitost nastolit vlastní trendy a vyjádřit svou osobnost.

Po dokončení spolupráce na personalizovaném návrhu vozu vytvořil David Beckham společně s designéry Maserati Centro Stile vůz MC20 z edice Fuoriserie. V tomhle voze je skutečná vášeň přetavena do karbonové skořepiny vyrobené čistě v Itálii a poháněné patentovaným benzínovým motorem V6, který vychází z technologií vozů F1.

V tomto příběhu je výchozím bodem Miami, domov fotbalového klubu Davida Beckhama ve Spojených státech. Na konci příběhu stojí černá a růžová chromatická dichotomie a souhra lesklých a matných povrchů. Černá a růžová jsou barvami Beckhamova týmu a jejich dresy mají kontrastní lesklý a matný povrch.

Právě to byla počáteční inspirace, takže karosérie se vyznačuje lesklým černým odstínem, který je v kontrastu s logem s trojzubcem na mřížce a na sloupku C, ovšem v matném provedení. Nápis Maserati na zadní části je také matný, zatímco znak MC20 na dveřích je pastelově růžový stejně jako brzdové čelisti Brembo.

Interiér z kůže a materiálu Alcantara je černý s kontrastními růžovými švy. Opěradla z Alcantary jsou zpracována tón v tónu metodou laserového rytí a na opěrkách hlavy je trojrozměrná pastelově růžová výšivka.

Středový průchod mezi sedadly má personalizovanou jmenovku s lesklým a matným efektem. Nápis Maserati Fuoriserie na horní straně vedle loga s trojzubcem je pastelově růžový a na spodní straně je nápis "For David" s hliníkovým efektem.

Klaus Busse, vedoucí designu Maserati, uvedl: "Misí nás automobilových designérů je nabízet komplexní zážitky. A to je průvodní hodnotou stylistického výzkumu naší značky, díky kterému je každý vůz Maserati jedinečný a rozpoznatelný od ostatních. Náš program individuálního provedení je dalším příkladem cíle naší značky vytvářet pro naše zákazníky ojedinělé zážitky: Maserati Fuoriserie je čisté plátno, na které mohou klienti Maserati namalovat své vlastní příběhy, pustit naplno uzdu své kreativitě a uskutečnit si svůj sen. Tak jako u ostatních projektů edice Fuoriserie bylo i navrhování tohoto speciálního vozu MC20 pro Davida ódou na historii značky. Společně jsme se přenesli do minulosti, kdy bylo každé auto ručně vyráběné na žádost klienta, takže bylo naprosto unikátní a mohlo nést označení 'fuoriserie'."

David Backham říká: "Vždycky jsem byl nadšencem do aut, takže být součástí navrhování a vytváření mého auta MC20 v rámci programu Fuoriserie pro mě byla úžasná zkušenost. Auta jsou o individuálním vkusu, ať už se jedná o model, barvu nebo drobné osobní detaily v jejich interiéru. Možnost spolupracovat s týmem Maserati a s jejich designéry na vytvoření tohoto jedinečného vozu inspirovaného mým druhým domovem, městem Miami a jeho fotbalovým klubem, bylo neuvěřitelné. Být za volantem vozu je skutečné potěšení."

Miami je místem magických nocí a nádherných západů slunce. Vůz MC20 z edice Fuoriserie pro Davida Beckhama byl navržen tak, aby překračoval křehkou hranici mezi dnem a nocí, mezi růžovou barvou, která se s námi loučí při západu slunce a vítá nás při rozbřesku, a černou, v níž se prostor a čas stávají relativními pojmy a člověk se s její pomocí může vyjádřit formou vlastního zcela individuálně upraveného vozu.