Jaro v garáži – čas na generální úklid

16.03.2021

Patříte mezi milovníky pořádku nebo se orientujete i v chaosu? Jaro je ideální dobou, kdy se věnovat generálnímu úklidu. Vytřiďte staré věci z domu, ale také z garáže. Udělejte prostor pro nové věci a dopřejte si také otevřený a svěží prostor, ve kterém se budete cítit mnohem lépe.

Všechno musí ven

Začněte každou místnost, případně garáž tím, že otevřete dveře nebo garážová vrata a veškeré věci vytáhnete ven. Postupně je začněte třídit, omývat a zjistíte, jestli je ještě vůbec potřebujete. Pokud bude odpověď kladná, najděte jim nové místo, které bude dostupné a vy tak nebudete muset věci neustále hledat a podezírat partnera, že je schovává on. Pokud si odpovíte, že danou věc již nepotřebujete, můžete ji prodat, darovat nebo třeba odvézt na sběrný dvůr.

Úklid od podlahy

Při úklidu od podlahy začínejte vždy tím, do čeho se vám nejméně chce. Začněte úklid kuchyní, pokračujte koupelnou a toaletou. Nejrychlejší úklid vás nejspíš čeká v obývacím pokoji, případně na chodbě. Pozornost při úklidu věnujte ložnice a dětskému pokoji. Snažte se mít v místech, kde spíte, co nejméně rušivých věcí a využívejte ložnici výhradně ke spánku. Následně se vrhněte do úklidu půdy, sklepa a garáže. Nezapomínejte na úklid schodiště, umytí sekčních garážových vrat, ale také umytí pračky, sušičky a dalších pomocníků ve sklepě.

Vytřiďte skříně

Nový prostor získáte úklidem skříní. Konečně se odhodlejte do úklidu šatníku a zbavte se věcí, které nenosíte, jsou vám malé nebo již dávno vyšly z módy. Neschovávejte ani staré věci, které již nefungují nebo jste je chtěli na náhradní díly. Mějte pořádek i na půdě a v garáži. Garáž by měla sloužit převážně k parkování vozidla, případně částečně jako dílna.

Nebojte se vyhazovat

Nebojte se vyhodit zbytečné věci a rozhodně je neskladujte v domě jen proto, že by se mohly někdy hodit. Vyhoďte staré papíry, zbavte se zbytečností, kterými jste zahlceni a nemůžete se kvůli nim skoro ani pohnout. Některé oblečení můžete dát do textilního kontejneru, aby posloužilo ještě jiným. Ostatní věci se hodí do směsného odpadu nebo na sběrný dvůr.

Otevřený prostor

V garáži a v domě byste měli mít dostatek prostoru, a to i z důvodu volného pohybu, případně skladování věcí, které používáte. Mějte kolem sebe volný a svěží prostor, aby se vám dobře dýchalo a cítili jste se pohodlně. U garážových vrat myslete na to, že při správném výběru ušetříte prostor, do malé garáže volte například rolovací garážová vrata.

komerční sdělení

Image by Ryan McGuire from Pixabay