Jak vybrat smartphone?

06.09.2022

Nabídka trhu je opravdu bohatá. Není se čemu divit, že se v ní laik snadno ztratí. Připravili jsme pro vás proto manuál, který vám orientaci trošku usnadní.

Mobilní telefony se v současné době řadí mezi vůbec nejvyhledávanější zboží. Mobil má totiž téměř každý. Život bez něj si spousta z nás vůbec nedokáže představit.

Bez mobilu by to už nešlo

Mobilní telefon už dávno neslouží jen k telefonování a odesílání sms zpráv. Na mobilu nakupujeme, informujeme se, působíme na sociálních sítích. Posloucháme hudbu, hrajeme hry, sledujeme filmy, počasí i svůj zdravotní stav. Mobilem fotíme, natáčíme videa i počítáme. Mobil nám nahradí navigaci, překladač i kompas. A dokonce nám řekne, kde se momentálně nacházejí naši blízcí.

Jaký vybrat?

Například na e-shopu okay.cz najdeme mobily odolné, tlačítkové a pro seniory. A samozřejmě ty chytré, neboli smartphony. Jaký si pořídit? Odpověď na tuto otázku záleží především na tom, co vše od mobilního telefonu očekáváte, jakým aktivitám se jeho prostřednictvím budete chtít věnovat a jak jste uživatelsky zruční.

Smartphone

Velmi chytrý telefon, to je smartphone. Hračička, která toho dokáže opravdu hodně. Čím víc aplikací si do telefonu nahrajete, tím více zábavy vám poskytne. A pohodlí. Tinder vám třeba najde partnera snů. A s Buddhify zase budete moci meditovat. Vyšší modely iPhonů i Samsungu fotí opravdu ostré fotky v plném rozlišení a ve stejné kvalitě natáčejí i videa. Spravování sociálních sítí je na nich otázkou jednoho kliknutí.

Mobily pro seniory

Sháníte telefon pro babičku či dědu, kterým už neslouží zrak? Pořiďte jim mobil pro seniory vybavený velkou klasickou tlačítkovou klávesnicí a řadou funkcí, které budou vyhovovat i těm nejstarším.

Odolné mobily

Sportujete nebo pracujete na stavbě? Tam si rozhodně neberte poslední model iPhone, ale spíše odolný mobil, tedy takový, který vydrží i pády a hrubší zacházení. Spolu s pevnou konstrukcí nabízejí také nadstandardní výdrž baterie.

komerční sdělení