Jak vybrat nosič kola na auto?

22.05.2024

Jste-li cyklistickým nadšencem, čas od času budete řešit problém, jak převézt kolo na větší vzdálenost. Jako nejjednodušší řešení se nabízí naložení do zavazadlového prostoru. Ovšem toto není příliš pohodlné a bezpečné. Raději vsaďte na nosič kola, díky němuž bude přeprava velmi komfortní.

Seznamte se s jednotlivými typy

Nosič kol se rozděluje dle umístění na automobilu do 3 kategorií. Velmi populární je střešní nosič kol, který se namontuje na příčníky. Tímto způsobem lze převézt až 4 kola najednou, dalším pozitivem jsou nízké pořizovací náklady. Střešní nosiče se doporučují spíše pro občasné převezení kol, protože jejich instalace je trochu náročnější. Pokud vaše vozidlo nedisponuje tažným zařízením, bude střešní nosič kol tou nejlepší volbou.

Na zadní dveře či tažné zařízení

Další možností je umístění nosiče kola na zadní dveře vozu, na které se zavěšuje prostřednictvím ocelových pák opatřených gumovými ploškami. Manipulace s tímto typem nosiče je velmi snadná, lze na něho umístit také až 4 kola. Nevýhoda spočívá v omezeném výhledu ze zpětných zrcátek a nepřípustnost kufru. Nosiče kol na tažné zařízení mají jednoduchý způsob upínání, až 4 kola na ně umístíte do žlábků a přichytíte pásky. Těmito typy nosičů se doporučuje převážet i elektrokola. Přístup do kufru máte neomezen, jelikož tento typ nosiče disponuje sklápěcím mechanismem. Tyto nosiče mají vyšší pořizovací cenu a nelze je umístit na vozy s křídlovými dveřmi.

Kde nakoupit?

Na prodej všech typů nosičů kol na automobil se specializuje firma Hakr Brno. V jejím sortimentu naleznete též střešní boxy, nosiče lyží, sněhové řetězy a další příslušenství. Co se týče nosičů a střešních boxů, tyto produkty si firma sama vyrábí. Proto jsou na ně snadno dostupné i náhradní díly. Firma Hakr Brno poskytuje na své produkty záruku až 3 roky, pozáruční servis a po dohodě montáž odborníkem.

komerční sdělení