Jak si v roce 2021 užívat aktivního života naplno?

24.01.2021

Dali jste si novoroční předsevzetí, že budete více aktivní a že budete více sportovat? Chcete si v roce 2021 užívat aktivního života? Tak to je velká výzva hlavně pro vaši vytrvalost, odhodlání a pevnou vůli. Ať už jste začínající sportovec nebo profesionál, určitě oceníte pár tipů na komfortnější přípravu ke sportování.

Chcete vyrazit na výlet na kole?

Jednou z možností sportovních aktivit, která se dá realizovat v tomto roce i přes vládní restrikce, je cyklistika. Plánujete cyklistickou dovolenou s rodinou na chalupě anebo si chcete vyrazit sólově jen tak s kolem do přírody? Nezapomeňte na vhodné oblečení podle aktuálního počasí, funkční prádlo, dodržování pitného režimu a hlavně si kolo před jízdou zkontrolujte.

V těchto dnech se brzy stmívá, takže pečlivě zkontrolujte přední i zadní světlo a doporučujeme vám pořídit si také světlo někdy nazývané "čelovka" připevněné na cyklistickou přilbu.

Jestli si ještě s sebou vezmete kameru, obvykle GoPro přidělané také na přilbu, to už je jen na vás. Následnými záběry jízdy krajinou se pak můžete společně pokochat s přáteli a rodinou.

Než pořádně šlápnete do pedálů, zkontrolujte funkčnost brzd, přehazovačky a tlak v pneumatikách jízdního kola. Pokud pojedete na elektrokole, zkontrolujte stav baterie a možný dojezd.

Jestliže se vydáte na dovolenou nebo na start cyklovýletu autem, přijdou vám vhod nosiče kol na tažné zařízení. Na nosič můžete umístit kolo, fatbike, elektrokolo anebo segway. Výhodou je, že vám zůstane volný prostor pro střešní box

Objem autoboxů se obvykle pohybuje od 220 do 450 litrů. Na zimní období se nejlépe hodí delší box o vnějších rozměrech až 230 cm, do kterého pohodlně naložíte lyže, snowboardy i běžky.

Poznámka redakce: pokud cestujete vozem, který není vybaven podélnými ližinami, doporučujeme využít střešní nosiče určené přímo pro typ vašeho auta. Nosiče na střechu snadno namontujete a budou vám sloužit mnoho let.

Myslete na kvalitu vybavení

Ať už jste fanoušek cyklistiky nebo lyžování, rodinný typ či sólový hráč, společnost Thule vás podpoří ve vaší vášni pro aktivní život.

Švédská firma Thule vám díky kvalitním střešním boxům a autonosičům pomůže přepravit, cokoli potřebujete, a to bezpečně, snadno a stylově.

komerční sdělení

Image by Rolf van de Wal from Pixabay