Jak poslat motocykl? S jakou společností?

31.03.2022

Stojí vám doma motorka, kterou nepoužíváte, a rozhodli jste se ji prodat? Pak vás pravděpodobně napadla otázka, co když o ni bude mít zájem někdo z druhého konce republiky. Případně jste to vy, kdo se přestěhoval přes celou republiku a svou motorku byste zde potřebovali, jenže s dnešními cenami pohonných hmot přemýšlíte, jestli se vám ji vyplatí dovážet. Možná nevyplatí. Zjistěte si nejdříve, kolik by stálo její zaslání přepravní společností.

Přeprava nadrozměrných, nadměrných nákladů nebo zásilek není pro většinu společností běžnou záležitostí. Pravděpodobně vás odmítnou. Jestli nechcete ztrácet čas, obraťte se rovnou na FOFR!

Specialista na nadrozměrné zásilky

FOFR, česká přepravní společnost, se specializuje na nadměrné zásilky, které by vám jiní přepravci nevzali. Dokážou přepravit nadměrné náklady až do 6 m jednoho rozměru s maximální hmotností 1 ks zásilky až 600 kg. Zvládají rovněž přepravu zásilek v režimu ADR, umí poslat zboží na dobírku, což se hodí, pokud něco prodáváte.

Jak probíhá přeprava motocyklu?

Ze všeho nejdříve byste si ji měli objednat. Lze to udělat e-mailem, telefonicky nebo přes poptávkový formulář. Ideální je popsat, o jaký motocykl se jedná, jak je velký, odkud a kam ho potřebujete přepravit.

Následně přeprava motocyklu pokračuje jeho zabalením. To je ve vaší režii, nemusíte se ho ale obávat. Motorku nerozmontovávejte, neodmontovávejte ani kola, ani řídítka. Pouze vypusťte provozní kapaliny.

Nejvhodnější je sehnat si pevnou desku, na kterou motocykl postavíte kvůli stabilitě. Pak ho obalíte bublinkovou fólií, zpevníte podkladovými kartony a zafixujete strečovou fólií či lepicí páskou. Na obalovém materiálu nešetřete, na motorku budete potřebovat opravdu značný kus bublinkové fólie i strečové fólie. Můžete si tuto investici připočítat k poštovnému, které bude hradit zákazník.

komerční sdělení