Jak otevřít zamrzlý zámek u auta bez poškození: Bezpečné tipy a triky

21.01.2024

Zimní období přináší nejen krásnou podívanou na zmrzlou a zasněženou krajinu, ale také mnohé nepříjemné výzvy, jako je zamrzlý zámek u auta. Pokud jste se někdy ocitli v situaci, kdy se klíč nechce otáčet nebo zámek odmítá poslouchat, nezoufejte! Existuje několik bezpečných způsobů, jak si s tímto problémem poradit, aniž byste riskovali poškození auta nebo zámku. Pojďte se s námi podívat se na několik osvědčených metod pro rychlé otevření zamrzlého zámku, ale také na to, co byste raději zkoušet neměli.

Bezpečné metody otevření zamrzlého zámku:

  • Rozmrazovací spreje a maziva: Speciální rozmrazovací spreje nebo maziva mohou být skvělým pomocníkem při otevírání zamrzlého zámku. Stačí aplikovat na klíč či zámek a počkat na jejich účinek. Říkáte si, kde ale sprej vezmete, pokud se vám tato nepříjemnost stane mimo vaše bydliště? Řešením mohou být kapesní verze rozmrazovače, které můžete pohodlně nosit v kapse u bundy, kabelce nebo dokonce jako přívěšek na klíčích od auta.
  • Ohřev klíče: Jemné zahřátí klíče může pomoci rozmrazit led, který blokuje zámek. K zahřátí klíče se perfektně hodí zapalovač. Důležité je dbát na opatrnost, aby nedošlo k přehřátí klíče.
  • Vyzkoušejte dveře spolujezdce: Nejjednodušší řešení bývají často těmi nejúčinnějšími! Ve většině případu zamrzne pouze jeden zámek u auta a je tedy na místě vyzkoušet zámek u dveří spolujezdce.

Co raději nezkoušet:

  • Použití horké vody: Horká voda může způsobit další zamrznutí a také může poškodit těsnění zámku. Kromě těsnění zámku si můžete zadělat na nemalé problémy s lakem automobilu.
  • Fyzický tlak nebo silné otáčení klíče: Využití větší síly se nemusí vyplatit! Neopatrným zacházením můžete způsobit zlomení klíče nebo poškození zámku.
  • Pokud se zdá, že žádná metoda nezabírá, je lepší kontaktovat odborníka na zamykání vozidel, aby se minimalizovalo riziko poškození. Dle specialisty na nouzové otevírání vozidel Jana Hanáka je při větších problémech vždy nejrychlejším a nejlevnějším řešením kontaktovat profesionály. Odborník si hravě poradí se zámkem každé značky a zároveň dokáže doporučit účinnou prevenci, aby se podobný případ už nikdy neopakoval. Pamatujte, že nejdůležitější je zachovat chladnou hlavu, trpělivost a opatrnost. S našimi radami už pro vás bude zamrzlý zámek u auta navždy minulostí! 

    komerční sdělení

    Fotka od Arek Socha z Pixabay