Jak ochráníte kovy před korozí i dalšími zkouškami?

20.02.2024

Ocel je velmi univerzální prostředek, který se dá využít ve všech odvětvích. Mezi její hlavní výhody patří ohromná pevnost a odolnost proti mechanickému namáhání, poměrně snadné zpracování a příznivá cena. Jasnou nevýhodou je však fakt, že sama o sobě je náchylná vůči vlhkosti, vodě i působení chemických látek. Jak ji ochránit?

Povrchové úpravy

Chcete-li ocelové prvky používat venku, případně v náročném prostředí plném vlhkosti anebo chemie, musíte myslet na úpravu oceli tryskáním (nebo můžete také použít technologii pískování kovu anebo konkrétně pískování oceli). Tento technologický proces pracuje na základě vysokotlakého tryskání malých částic. Ty následně perfektně vyhladí povrch materiálu, takže je připravený k zahájení povrchových úprav.

Po tryskání a pískování přichází na řadu lakovací linka, jež zajistí profesionální povrchovou úpravu materiálů. Vše funguje na základě nanesení speciální ochranné barvy na povrch konstrukcí. Ty se následně zavřou do speciální pece, kde se s pomocí vysokých teplot vytvrdí nanesená barva. Tím pádem perfektně splyne s materiálem a zajistí mu 100% ochranu proti vodě, vlhkosti i působení chemických přípravků.

Barva Komaxit

V tomto ohledu se vyplatí především barva Komaxit, kterou nanáší třeba odborníci ze společnosti HP LAK s.r.o. Tato prášková lakovna v Ostravě provádí tryskání, odmaštění fosfátem, pasivaci, sušení, práškové lakování i vytvrzení. Poradí si přitom s kusy o délce několika metrů a hmotnosti několika tun.

Jaká je vlastně cena práškového lakování? Samozřejmě záleží na velikosti konstrukce a počtu kusů, její tvarové složitosti, počtu nanesených vrstev i na barvě.

Chcete-li si utvořit alespoň hrubou představu o ceně, mrkněte se na webové stránky pod odkazem cena práškové barvy Komaxit. Na základě nezávazného kontaktního formuláře se ihned dozvíte vše potřebné.

komerční sdělení