Jak na ekologickou likvidaci vozidel?

23.07.2023

Máte doma vozidlo, kterého se potřebujete zbavit, ale nevíte, jak přesně to chodí s likvidací? Nejjednodušší je obrátit se na specializovanou společnost, která se likvidací aut zabývá. Ti vám poradí, a především za vás všechno vyřídí. Vy jim vlastně jen předáte auto, tím vaše starosti končí.

Ekologickou likvidací vozidel se zabývá například společnost Ekologická likvidace vozidel Raspenava nedaleko Frýdlantu. Pokud jste tedy z těchto končin, máte to vlastně bez starostí.

Objednejte si ekologickou likvidaci z domova

Vše, co musíte udělat, je objednat si ekologickou likvidaci. Uděláte to pohodlně online přes webový formulář, ve kterém vyplníte značku a model vozidla, rok výroby, kontakt na vás, a především město, kde váš vůz stojí. Zástupci společnosti se vám pak ozvou a domluví se, kdy mohou pro vůz přijet. Ano, vy nikam nedojíždíte a nic neřešíte. Dokonce ani nevadí, pokud vaše auto už není pojízdné. Firma si ho odtáhne.

Vyřešte všechny náležitosti na místě

Přímo u vás si zástupci společnosti váš vůz prohlédnou a stanoví částku, kterou vám pak ihned v hotovosti vyplatí. Odvíjí se od druhu i stavu vozidla. Odborníci si prohlédnou také VIN karosérie a registrační značky, porovnají, jestli údaje souhlasí s velkým technickým průkazem. Na základě toho vám vystaví potvrzení o ekologické likvidaci vozidel. Údaje se rovnou online odesílají na server Ministerstva životního prostředí, takže platnost si kdykoliv ověříte online.

Potvrzení o ekologické likvidaci vozidel je zapotřebí, abyste si mohli nechat auto vyřadit z registru vozidel. To provedete na příslušném odboru dopravy, jde pouze o formalitu. Samotný úkon likvidace vozidel je většinou tím, čeho se všichni bojí nejvíc, přitom s pomocí odborníků je to rychlé a jednoduché. Úplně na závěr si také nezapomeňte zrušit povinné ručení.

komerční sdělení