I automobil vyžaduje pravidelnou péči. Víte, jak by měla vypadat?

06.05.2021

Jsou to právě nezbytná péče o automobil a jeho údržba, které do značné míry mají vliv na celkovou bezpečnost jízdy. O ni by nám mělo jít především.

Do základní péče o vozidlo patří především častá kontrola provozních kapalin (chladící, brzdové a do ostřikovače). Ve dvouletých intervalech je dále nutná výměna oleje a vzduchového filtru. Pravidelně kontrolujte i stav brzdového kotouče a destiček. Pokud je vaše vozidlo vybaveno turbodmychadlem, myslete na jeho dochlazování. Nepodceňujte ovšem ani plnění klimatizace a časté měření tlaku v pneumatikách.

Věnujte pozornost dpf filtru

Nesmírně důležitým úkonem, který rozhodně není na místě podceňovat, je také čištění dpf filtru pevných částic. Ten bývá součástí nových naftových automobilů a jeho úkolem je odstraňování jemných prachových částic z motoru vozidla. O očistu filtru se má postarat automobil sám. Realita ovšem bývá jiná a dpf filtr se tak často stává jednou z nejvíce problematických částí vozu. Filtr je pak zapotřebí nechat odborně vyčistit v autoservisu.

Nevynechávejte pravidelné servisní prohlídky

Tak jako my pravidelně chodíme na preventivní prohlídky k lékaři, svému vozidlu bychom měli dopřát pravidelné návštěvy v autoservisu. Nepodceňujte pravidelné garanční a jiné servisní prohlídky, jejichž cílem je nejenom výměna oleje a veškerých filtrů, ale také odhalení závad, o nichž jako řidič nemusíte mít nejmenší tušení. A uvědomte si, že čím modernější vybavení autoservisu, tím více skrytých závad dokáže odhalit. Proto si k návštěvám zvolte autoservis vybavený tou nejmodernější diagnostickou technikou.

Čistota, základ bezproblémového provozu

A když jsme u té péče, nezapomeňte také čas od času auto umýt. Důkladné očistě podrobte interiér i exteriér vašeho vozidla. Nejde jen o vzhled čerstvě umytého auta, které se na ulici mnohem lépe vyjímá než auto špinavé. Některé nečistoty však mohou nenávratně poškodit lak, a toho je na místě se vyvarovat.

komerční sdělení