Hyundai Motor odhaluje zcela nový TUCSON se sportovním stupněm výbavy N Line

27.01.2021

Krátce po nedávném uvedení zcela nového modelu TUCSON na trh odhalila společnost Hyundai Motor svůj nejprodávanější model v Evropě se sportovním stupněm výbavy N Line.

Zcela nový TUCSON N Line kombinuje dynamický design, komfort a vyspělou konektivitu modelu TUCSON se stylem a charakterem N Line inspirovaným motoristickým sportem.

Zcela nový TUCSON N Line nabízí sportovní a osobité prvky vnějšího designu a odlišující detaily v interiéru, aby si mohli zákazníci užívat ještě intenzivnější zážitky z jízdy.

"Se zcela novým modelem Hyundai TUCSON N Line přinášíme zákaznicky velmi oblíbený sportovní stupeň výbavy také v nejnovější generaci našeho evropského bestselleru," říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. "Zcela nový TUCSON N Line disponuje exkluzivním sportovním designem a řadou nejmodernějších pohonů včetně elektrifikovaných řešení. Zákazníci značky Hyundai tak budou mít na výběr ještě více možností."

Dynamický vnější design inspirovaný motoristickým sportem

Zcela nový TUCSON N Line vyčnívá z davu svým progresivním designem podobně jako standardní model. Jeho součástí jsou ostré linie, prolisy a tvary umocněné novými charakteristickými prvky "Parametrických drahokamů".

Základem vnějšího designu zcela nového modelu TUCSON N Line je designová identita značky Hyundai, "smyslná sportovnost", kterou současně doplňují ušlechtilé sportovní stylistické detaily. Stejně jako standardní model TUCSON má i stupeň výbavy N Line výrazné geometrické vzory známé pod označením "parametrické drahokamy", které mu propůjčují silný a energetický charakter. Sportovní styl navíc umocňuje na pohled nízký a široký postoj.

Vpředu jsou parametrické drahokamy nejvíce zřetelné na masce chladiče, která je umístěna výš a je také širší než u zcela nového modelu TUCSON. Vzory parametrických drahokamů na masce chladiče byly pro verzi N Line drobně pozměněny, aby vytvářely ještě intenzivnější vizuální efekty v závislosti na úhlu pohledu. Maska chladiče nese také logo N Line. Pod maskou chladiče je umístěn nárazník obdélníkového tvaru a přepracovaný otvor pro přívod vzduchu, který je vyšší a větší než u standardního modelu TUCSON. Výsledkem je ještě sportovnější vzhled. Na nárazník harmonicky navazuje jasně stříbrný spodní ochranný spoiler a tento motiv se opakuje i na zadním difuzoru. Světlomety mají okouzlující černé ohraničení.

Zcela nový TUCSON N Line je z profilu charakterizován dynamicky tvarovanými bočními ochrannými panely v barvě karoserie, které přispívají k atraktivním proporcím a liniím, jež zeštíhlují celkový vzhled. Ten je umocněn vzrušujícími leskle černými lištami oken, které sahají až k výrazně skloněnému střešnímu sloupku C, vytvářejícímu pocit rychlého pohybu vpřed, inspirovaného závodními okruhy. Elegantní design zcela nového modelu TUCSON N Line vylepšují také stylová vnější zpětná zrcátka v metalickém odstínu Phantom Black.

Sportovní vzhled zcela nového modelu TUCSON N Line při pohledu zezadu zintenzivňuje aerodynamický spoiler, který je delší než u standardního modelu a doplněn aerodynamickými prvky ve tvaru ploutve. Spodní část zádě je zvýrazněna pásem červených odrazových ploch a difuzorem. Agresivní dvojitá koncovka výfukové soustavy je dalším důkazem toho, že designéři čerpali u tohoto modelu inspiraci ve světě vysokovýkonných vozů.

Zcela nový TUCSON N Line je vybaven odolnějšími a sportovnějšími 19" koly z lehké slitiny. Jejich geometrickou strukturu zvýrazňují parametrické vzory, které navazují na motiv "smyslné sportovnosti". Charakter kol zvýrazňují také podběhy v barvě karoserie.

Zákazníci si mohou pro zcela nový TUCSON N Line vybírat ze sedmi barev karoserie. V kombinaci s pěti odstíny je na přání k dispozici barevně odlišená střecha v černé barvě Phantom Black, která dodá vozu ještě individuálnější charakter.

Barvy karoserie:

 • Shadow Grey [exkluzivně pro N Line], volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Polar White, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Engine Red, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Sunset Red, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Dark Knight, volitelně se střechou v odstínu Phantom Black
 • Shimmering Silver
 • Phantom Black

Prostorný interiér se sportovními detaily

Sofistikovaný a prostorný interiér zcela nového modelu TUCSON N Line se vyznačuje ladnými tvary inspirovanými vodopády. Tento motiv je ještě umocněn sportovním designem interiéru N Line a exkluzivním barevným paketem.

Řidiči zcela nového modelu TUCSON N Line si budou užívat sportovních sedadel s logem N, jejichž čalounění kombinací černého semiše a kůže je zdobeno červeným prošíváním. Červené prošívání září také na výplních dveří a loketních opěrkách, zatímco ochranné měkké plochy čalouněné šedou tkaninou jsou zdobeny červenými prvky. Speciální volant N je doplněn atraktivním logem N. Další stylistické prvky N se nacházejí na kůží obšité hlavici řadicí páky, nebo krytu konzoly u elektronického voliče - v závislosti na zvolené převodovce. Ještě sportovnější charakter dodává interiéru černé čalounění stropu. Stupeň výbavy N Line byl vylepšen rovněž kovovými pedály, opěrkou pro levou nohu a prahovými lištami.

Vylepšené jízdní vlastnosti ve spojení s vybranými motory

Zcela nový TUCSON N Line byl vyvinut a testován v Evropě. Stejně jako zcela nový TUCSON může být na přání vybaven elektronicky řízeným systémem odpružení ECS (Electronically Controlled Suspension), které umožňují variabilně měnit nastavení podvozku prostřednictvím technologie aktivního tlumení. Inženýři značky Hyundai dosáhli se systémem ECS skutečně univerzální provozní charakteristiky v závislosti na situaci a preferencích řidiče.

ECS automaticky a plynule reguluje odpružení kol s cílem maximalizovat jízdní komfort a optimalizovat provozní vlastnosti. Zohledňuje přitom jízdní podmínky, jakými jsou rychlost jízdy, povrch vozovky, průjezd zatáčkou, brzdění a akcelerace. ECS regulací tlumicí síly na každém kole zvlášť zmenšuje nežádoucí pohyby karoserie v příčném, podélném i svislém směru. Tím se zvyšuje úroveň jízdního komfortu a ovladatelnosti. Inženýři v technickém centru HMETC (Hyundai Motor Europe Technical Center) vytvořili optimalizovaná nastavení parametrů ECS se specifickým naladěním pro verze zcela nového modelu TUCSON N Line vybavené mild hybridními pohony s napětím 48 V. Zákazníci se tak mohou u verze N Line těšit na ještě větší potěšení z jízdy v souladu se sportovním vzhledem tohoto modelu.

Inženýři Hyundai rovněž optimalizovali ECS pro jednotlivé varianty zcela nového modelu TUCSON N Line tak, aby dosáhli účinnějšího tlumení vibrací a vyšší úrovně agility. ECS reaguje u zcela nového modelu TUCSON N Line na pohyby karoserie a otáčení volantu rychleji a intenzivněji. V režimu Normal zachovali inženýři dobrý jízdní komfort v městském provozu, zatímco při typických rychlostech na silnicích mimo město je odpružení výrazně tužší. Režim Sport dostal ještě ostřejší charakteristiku a nabízí lepší ovladatelnost i zpětnou vazbu v celém rozsahu provozních rychlostí. Kontrolu nad vozem za jízdy zvyšuje intenzivnější spojení s vozovkou a účinnější eliminace bočního náklonu.

V důsledku změn elektronického řízení systému ESC je u těchto variant odlišná i charakteristika řízení s mírně vyššími ovládacími sílami a pocitem lepšího spojení s vozovkou.

Nabídka pohonů, bezpečnost a konektivita

Stejně jako standardní verze je i zcela nový TUCSON N Line k dispozici s rozmanitými pohony různých úrovní elektrifikace i bez ní, které nabízejí jak vysoké výkony, tak i úspornost. Stupeň výbavy N Line bude v nabídce pro všechny varianty zcela nového modelu TUCSON s výjimkou méně výkonné vznětové verze.

Základem všech pohonů je jeden ze dvou motorů Hyundai Smartstream poskytujících maximální hospodárnost: zážehový čtyřválec 1.6 T-GDI nebo vznětový čtyřválec 1.6 CRDi.

Motory:

 • 1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (265 k)
 • 1.6 T-GDI Hybrid (230 k)
 • 1.6 T-GDI 48V Mild Hybrid (180 k nebo 150 k)
 • 1.6 T-GDI (150 k)
 • 1.6 CRDi 48V (136 k)

Stejně jako u zcela nového modelu TUCSON umožňuje řada uživatelsky orientovaných technologií intuitivní ovládání, a to včetně dvou zcela digitálních, konfigurovatelných zobrazovacích ploch, které tvoří 10,25" displej nového panelu sdružených přístrojů bez clony a 10,25" dotykový displej multimediálního a navigačního systému se službami Hyundai Bluelink® pro síťově propojený automobil. Řidič si může tento prostor intuitivně individualizovat a optimalizovat.

Zcela nový TUCSON N Line je rovněž vybaven technologií Multi-Air Mode. Ta je tvořena kombinací výdechů ventilační soustavy s přímým i nepřímým přívodem klimatizovaného nebo ohřátého vzduchu. Výsledkem je příjemnější prostředí v interiéru s mírnějším prouděním vzduchu. Třízónová automatická klimatizace zajistí pohodlí cestujícím nejen vpředu, ale i na sedadlech vzadu. Odvětrávaná sedadla vpředu a vyhřívaná sedadla vpředu i vzadu navíc poskytují řidiči a jeho spolucestujícím ještě vyšší úroveň komfortu.

Zcela nový TUCSON N Line kromě toho nabízí také ve své třídě bezkonkurenční soubor asistenčních systémů a prvků aktivní bezpečnosti, díky němuž je jedním z nejbezpečnějších vozidel na trhu. Kamerový asistent pro sledování mrtvého úhlu BVM (Blind-spot View Monitor) doplňuje vnější zpětná zrcátka zobrazováním situace za vozem na panelu sdružených přístrojů po zapnutí ukazatele směru. Asistent pro jízdu na dálnici HDA (Highway Driving Assist) udržuje vůz uprostřed svého jízdního pruhu a přizpůsobuje rychlost jízdy na základě dat navigačního systému a dopravní situace, například před zatáčkou na dálnici. Chytrý parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA (Remote Smart Parking Assist), který se dodává pro hybridní a externě nabíjitelné hybridní verze, umožňuje automatické zaparkování vozu, čímž zbavuje řidiče stresu při parkování v náročných situacích. Řada dalších bezpečnostních funkcí přispívá k lepší viditelnosti, chrání cestující na sedadlech vpředu i vzadu a zabraňuje kolizím.

Kompletní informace o všech verzích pohonu pro zcela nový TUCSON i o nabízených vyspělých systémech v oblastech konektivity a bezpečnosti naleznete na tomto odkazu.

Zcela nový TUCSON N Line bude v Evropě k dispozici od jara 2021. Hybridní a plug-in hybridní varianty se objeví u prodejců od léta 2021.