Hattrick pro značku ŠKODA: ENYAQ COUPÉ RS iV získal ocenění „Nejoblíbenější auto roku 2023 ve Švýcarsku“

06.12.2022

Díky titulu "Nejoblíbenější auto roku 2023 ve Švýcarsku" pro model ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV získala značka ŠKODA v této prestižní čtenářské anketě několika významných švýcarských médií a internetových portálů již třetí vítězství v řadě.

Celkem 6,8 % z více než 28 000 zúčastněných čtenářů a on-line uživatelů hlasovalo pro mladoboleslavské elektrické SUV kupé. Vlajkové lodi současné modelové palety značky ŠKODA tak zaslouženě patří první místo mezi 50 automobilovými novinkami, ze kterých čtenáři vybírali.

Již podvanácté volily časopisy "Schweizer Illustrierte", "Blick", "L'Illustré", "La Domenica", "SonntagsBlick" a internetový portál "AutoScout24" titul "Švýcarské auto roku". V kategorii "Volba veřejnosti" se ankety o titul "Nejoblíbenějšího auta ve Švýcarsku" zúčastnilo více než 28 000 čtenářů a on-line uživatelů. V konkurenci 50 automobilových novinek, které byly uvedeny na švýcarský trh v roce 2022 nebo modelů s možností objednání nejpozději do března 2023, zvítězila se ziskem 6,8 % hlasů ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV. Značka ŠKODA získala díky letošnímu titulu pro elektrické SUV kupé toto prestižní ocenění již potřetí v řadě. V roce 2021 zvítězila OCTAVIA jako vůbec první model značky ŠKODA. V roce 2022 tento titul pro značku ŠKODA úspěšně obhájil ENYAQ iV.

Sportovně laděné kupé je vrcholem modelové řady ENYAQ iV
ENYAQ COUPÉ RS iV je prvním čistě elektrickým vozem sportovní řady RS značky ŠKODA a doplňuje tak úspěšné SUV ENYAQ iV o další variantu. Navzdory střešní linii, která klesá od sloupku B mírně dozadu, nabízí ENYAQ COUPÉ RS iV nejen zavazadlový prostor o objemu 570 l, ale i velkorysý prostor pro cestující na zadních sedadlech. Vynikající hodnota součinitele odporu vzduchu cx 0,248 umožňuje dojezd více než 500 km v režimu WLTP.

Další ocenění po titulu "Golden Steering Wheel 2022"
ENYAQ COUPÉ RS iV má ze všech vozů ŠKODA aktuálně nejvýkonnější pohon. Dva elektromotory poskytují systémový výkon 220 kW a pohon všech kol. Maximální rychlost 180 km/h je o 20 km/h vyšší než u ostatních výkonových verzí modelu ENYAQ COUPÉ iV. Elegantní design, vysoká úroveň komfortu, nadprůměrný prostor a dlouhý dojezd dělají z vozu ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV ideálního společníka pro každý den. Pro SUV kupé je zvolení nejoblíbenějším vozem Švýcarska dalším velkým úspěchem. Již na začátku listopadu získal vrcholný model značky ŠKODA prestižní ocenění "Golden Steering Wheel 2022" od německého odborného časopisu "Auto Bild" a listu "Bild am Sonntag".