Gymnastický míč a balanční kameny pomohou zlepšit kondici i motoriku

22.03.2024

Že je fyzická kondice důležitá, ví každý, mnoho lidí ale nevěnuje jejímu budování a udržování dodatečnou pozornost. To je jedním z hlavních důvodů, proč přibývá těch, kteří mají už v mládí nebo v produktivním věku problémy s pohybovým aparátem, zejména se zády, klouby a svalovým ústrojím. Sedavý způsob života je pohodlný, tělu ale nesvědčí. Navíc přibývá dětí, které namísto skotačení na hřišti a v přírodě tráví značné množství času u počítače. Mnohé z nich nemají dostatečně rozvinutou motoriku a hrozí u nich trvalé zdravotní problémy.

Balanční kameny pomohou vytvořit správné držení těla a zlepšit koordinaci pohybů

Někdy je vina za nedostatečný tělesný rozvoj potomků čistě na straně rodičů, často je ale příčina složitější. Oba rodiče jsou dnes většinou zaměstnaní a na výlety do přírody a nejrůznější pohybové aktivity tak často zbývá čas pouze o víkendu, i ten je však obvykle třeba rozložit i mezi další aktivity. Většinu pracovních dnů tráví děti ve škole, družině a zájmových kroužcích, kde zejména ty, které potřebují individuální přístup, mají poměrně zřídka dobré podmínky pro rozvoj. Méně obratné děti v rámci tělocviku dokonce často získají ke sportu odpor. Pomoci mohou balanční kameny, vyvinuté speciálně k rozvoji motoriky u dětí. Použít je lze mnoha zábavnými způsoby i doma.

Gymnastický míč uleví zádům. Je skvělou pomůckou pro rehabilitaci

Dalším skvělým pomocníkem nejen pro děti je gymnastický míč. Je měkký, jeho použití je snadné a vejde se i do malého bytu. Ocení ho všichni, kteří mají sedavé zaměstnání, i lidé, kteří potřebují dopřát úlevu zádům po namáhavé práci. Navíc je ideální rehabilitační pomůckou pro seniory, pro osoby po mozkové příhodě i po úrazech.

Kde pořídit kvalitní sportovní pomůcky?

Balanční kameny, gymnastické míče i další sportovní a rehabilitační pomůcky z prvotřídních materiálů můžete zakoupit u kocksport.cz. Každý si tu najde to pravé náčiní pro posílení svalstva nebo napravení problémů s pohybovým aparátem. Pak už stačí vyhradit si alespoň chvilku času denně a můžete se pustit do cvičení přímo v pohodlí domova.

komerční sdělení