Energica, dceřiná společnost Ideanomics, dodá elektrické motocykly pro nadcházející summit G20 na Bali

30.09.2022

Ideanomics (Nasdaq: IDEX), globální společnost, která se věnuje urychlení komerčního využívání elektrických vozidel, ve čtvrtek oznámila, že její dceřiná společnost Energica poskytne 88 motocyklů EsseEsse9+ pro nadcházející summit G20 na indonéském Bali. Jde o zatím vůbec největší jednotlivou zakázku společnosti Energica v hodnotě téměř dva miliony dolarů.

"Delegáty G20 na Bali přivítá a bude doprovázet bezpečnostní služba na motocyklech Energica. Hned v prvních okamžicích na ostrově tak uvidí v akci vysoce výkonné stroje s nulovými emisemi," říká generální ředitelka společnosti Energica Motor Company Livia Cevoliniová. "Doufám, že tato zkušenost na delegáty zapůsobí i po zbytek summitu a vybaví se jim při diskusích o změnách klimatu a dopravě."

Indonéská národní policie (Poiri) bude na motocyklech Energica doprovázet všechny mezinárodní delegáty, kteří se summitu účastní. Indonésie se tak stane první zemí asijsko-pacifického regionu s funkční flotilou elektrických motocyklů a prokáže svou vedoucí pozici v otázkách ochrany klimatu i pokrok ve svém závazku dostat na silnice dva miliony elektrických vozidel do roku 2025.

Společnost Energica také uzavřela dohodu s předním indonéským prodejcem a distributorem vozidel, společností UTOMOCORP. Obě společnosti očekávají, že motocykly dodají indonéské policii začátkem listopadu.

"Společnost UTOMOCORP je hrdá, že může indonéské vládě jako vozidlo pro její policejní složky poskytnout nejpokročilejší elektrické motocykly na světě. Motocykly Energica prošly testováním z hlediska kvality i technologie a odpovídají závazku společnosti UTOMOCORP nabízet kvalitu a špičkové výrobky vybavené nejmodernější technologií dneška. Spolupráce je zatím v počáteční fázi, ale doufám, že na ni v budoucnu navážeme dodáváním dalších vozidel pro obecné i speciální potřeby," říká generální ředitel společnosti UTOMOCORP Denny Utomo.

Společnosti Ideanomics a Energica společně představily nový motocykl Experia, rozšířily celosvětovou dealerskou síť a výrobní kapacitu společnosti Energica a otevřely obchodní jednotku Energica Inside, která má přispět k rychlejší elektrifikaci dalších průmyslových odvětví.

"Již od získání většinového podílu ve společnosti Energica v roce 2021 bylo naším cílem pomáhat jí rozvíjet její výrobní a distribuční kapacity," uvedl prezident společnosti Ideanomics Mobility Robin Mackie. "Dnes vidíme, jak se naše společná práce vyplatila - Energica je jedinou společností na světě, schopnou zajistit tak velkou dodávku vysoce kvalitních a výkonných vozidel."

Společnost Ideanomics zjednodušuje elektrifikaci vozových parků díky spojení vysoce výkonných elektromobilů, nabíjecí infrastruktury a financování pod jednou střechou. Dceřinou společnost Energica pokládá za vlajkovou loď na trhu s jednostopými vozidly a je připravena dále přispívat k jejímu růstu a budování nových zdrojů příjmu. Součástí této strategie má být také posílení přítomnosti Energicy v regionu ASEAN získáním společnosti Treeletrik jako partnera pro zajištění poprodejních asistenčních služeb a strategického odbytového partnera.

O společnosti Ideanomics

Ideanomics je globální skupina s jednoduchým posláním: urychlit komerční zavádění elektromobilů. Spojením vozidel, nabíjení a financování pod jednu střechu se stáváme všestranným partnerem, který dokáže zjednodušit elektromobilní transformaci a následný provoz jakéhokoli vozového parku. Pro aktuální informace o společnosti Ideanomics sledujte naše sociální sítě (@ideanomicshq) nebo nás navštivte na adrese https://ideanomics.com.

Prohlášení o režimu bezpečného přístavu

Veškerá prohlášení obsažená v této tiskové zprávě, která nepopisují historická fakta, mohou představovat výhledová prohlášení ve smyslu § 27A zákona o cenných papírech z roku 1933, v platném znění, a § 21E zákona o burze cenných papírů z roku 1934, v platném znění, včetně prohlášení týkajících se očekávaného termínu odevzdání formuláře 10-K, schopnosti společnosti znovu dosáhnout souladu s požadavky Nasdaq pro zachování kótování a souvisejících záležitostí. Tato výhledová prohlášení jsou často označena použitím termínů souvisejících s budoucím vývojem, jako je "věřit", "očekávat" a podobné výrazy, které zahrnují známá i neznámá rizika a nejistoty. Veškerá výhledová prohlášení obsažená v tomto dokumentu vycházejí ze současných očekávání, podléhají však rizikům a nejistotám, které mohou způsobit, že se skutečné výsledky budou od uvedených podstatně lišit, mimo jiné včetně rizik a nejistot souvisejících s neodevzdáním formuláře 10-K v očekávaném termínu a dalších rizikových faktorů, které jsou příležitostně diskutovány v dokumentech společnosti předkládaných Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Tyto a další faktory jsou uvedeny a podrobněji popsány v dokumentech Společnosti předkládaných SEC, mimo jiné včetně aktuálního formuláře 10-K a formuláře 10-Q. Společnost se výslovně zříká jakéhokoli záměru nebo povinnosti aktualizovat tato výhledová prohlášení jinak, nevyžaduje-li to zákon.

Kontakty:

Ideanomics, Inc.Tony Sklar, viceprezident pro vztahy s investory

1441 Broadway, Suite 5116, New York, NY 10018

ir@ideanomics.com

Theodore Rolfvondenbaumen, ředitel pro komunikaci

Trolfvondenbaumen@ideanomics.com

TZ, FOTO: PROTEXT