Elektronické dálniční známky počítají od ledna 2021 také s cizinci

03.01.2021

Zahraniční motoristé přijíždějící do České republiky mají od ledna 2021 možnost využít k nákupu elektronické dálniční známky nejen e-shop na webu www.eDalnice.cz, ale také 12 samoobslužných kiosků. Ty jsou rozmístěny především v příhraničních oblastech. S cizinci zvládnou komunikovat v angličtině, němčině, polštině, maďarštině a ruštině. Úhradu přijímají pouze platební kartou.

"Samozřejmě počítáme s tím, že dálniční e-známky musí být snadno dostupné nejen pro české, ale i zahraniční motoristy. Přizpůsobili jsme tomu celý systém i komunikaci," vysvětlil mluvčí projektu dálničních e-známek Martin Opatrný.

E-shop nabízí nákup v cizích jazycích, informace o systému elektronických dálničních známkách v předstihu obdrželi zahraniční automotokluby, příslušná ministerstva a zastupitelské úřady. Mediální servis funguje pro tuzemská i ostatní média, která mimo jiné obdržela také některé videonávody v příslušných jazykových mutacích.

Veškeré potřebné informace jsou průběžně zveřejňovány na webu elektronické dálniční známky www.edalnice.cz, který je od 1. 1. 2021 spuštěn vedle stávající češtiny a angličtiny také v němčině, polštině, maďarštině a ruštině.

Seznam samoobslužných kiosků je na webu eDalnice.cz zanesen do interaktivní mapy.

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, www.mdcr.cz