Co se vám vždy sejde v garáži? Určitě nabíječka nebo kompresor

24.02.2021

Každý kdo má rodinný dům a vedle garáž, zde má nepochybně celou řadu praktických pomocníků, které se vždycky někdy hodí.

Často to souvisí s tím, že pokud bydlíte v domě, vždy si musíte umět tak trochu i poradit sami. V garáži pravděpodobně také parkujete automobil, který rovněž potřebuje nějakou tu pravidelnou péči. Pojďme se podívat na některé pomocníky, které využijete i právě u vašeho vozu.

Nabíječka jako první pomoc

Znáte to, v zimě otočíte klíčkem startéru a ono nic. Je to neklamnou známkou toho, že baterie to má pravděpodobně za sebou. Možná se vám ji ale podaří oživit díky auto nabíječce, a aspoň nastartovat, než si pořídíte baterii novou. Proto určitě obraťte svou pozornost na výběr nabíječky autobaterií, která vám dokáže třeba ráno před odjezdem do práce takzvaně zachránit krk. Zejména pokud již máte ve vozidle baterii staršího data, určitě se hodí takovou zálohu mít. Ne vždy totiž bude v okolí ochotný soused, který vám pomůže ráno nakopnout auto se startovacími kabely.

Kompresor je využitelný u auta i v domě

Dalším nepostradatelným pomocníkem u domu pro vás rozhodně může být dostatečně výkonný kompresor. Tím dokážete například dohustit pneumatiky vašeho vozu, ale třeba také u vašeho kola. Nabídka kompresorů je široká a jejich využití pak možná ještě širší. Dokážete je uplatnit také v domě, budete-li chtít třeba dohustit tlakovou nádobu domácí vodárny a podobně. Správný kutil okolo domu musí umět také improvizovat a kompresor se vám hodí třeba i tehdy, pokud chcete protáhnout ucpané vodovodní trubky. Velice často se ale kompresory používají:

  • Pro pohon pneumatického nářadí
  • Jako univerzální řešení díky adaptérům

Právě univerzálnost kompresoru je dána i díky možnosti dokoupit k nim nejrůznější příslušenství, jako jsou speciální adaptéry, které vám potom umožní kompresorem dohustit nejrůznější vybavení a zařízení. Kompresory si můžete vybírat i z mnoha typů podle účelu použití.

Zdroj obrázku: studiovin / Shutterstock.com