Češi si oblíbili hybridy

08.03.2022

Tento pohon je po benzínu druhý nejprodávanější, důvodem je ekologie a praktičnost.

V České republice výrazně roste zájem o automobily s hybridním pohonem. Prodej hybridů v posledním čtvrtletí zaznamenal největší nárůst a meziročně vylétl o 68 %. Tento pohon se ukazuje v dnešní době ideální, stále není totiž pro elektromobily dostatek dobíjecích stanic. A v ČR toto platí dvojnásob.

"Vidíme, že Češi vnímají jak ekologický rozměr, tak praktický ohled potřeby jistého dojezdu. Proto roste zájem o hybridy, které si navíc elektrickou energii sami jízdou vyrábějí. Hybridní pohon je již mezi novými vozy druhým nejprodávanějším, když v prodejích předskočil dieselové motory a usadil se na druhém místě za benzínem," říká Milan Beutl ze společnosti Anytime Carsharing.

Zvýšený zájem o hybridní pohony potvrzuje i automobilka Toyota.

"Popularita hybridů v Česku stále roste, aktuálně prodáváme již přes 70 procent osobních vozů v hybridní variantě," říká Martin Peleška, ředitel českého zastoupení značky Toyota.

Zájem táhne mladá generace, která ekologii a udržitelnost považuje za důležité

"Pro sdílená auta je pak hybridní pohon ideálním řešením. Je to nejekologičtější pohon, na který se můžete vždy spolehnou. To je jeden z hlavních důvodů, proč hybridní auta od Toyoty v Anytime využíváme. Z našich dat vyplývá, že 52 % jízdy naše vozy jezdí na energii, kterou si automobil sám jízdou vytvoří. Naši službu využívá hodně mladá generace, která není k ekologii lhostejná a toto považují za důležité," uzavírá Milan Beutl.

TZ ASPEN