Blíží se historicky největší e-SALON 2022: Hvězdy čisté mobility se v listopadu sjedou do Letňan

19.10.2022

Čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON, který proběhne ve dnech 10. až 13. listopadu v PVA EXPO Praha, bude přehlídkou s nejbohatší účastí elektromobilů, hybridů a dalších ekologických vozidel a dopravních prostředků ve své historii.

Letňanské výstaviště se zaplní horkými novinkami od nejvýznamnějších značek a nabídne i největší vozový park pro testování. Návštěvníci uvidí i vycházející hvězdu mladoboleslavské automobilky Škodu Vision 7S. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

Nejvýznamnější tuzemská událost pro odvětví ekologických vozů, veletrh čisté mobility, technologií a řešení pro e-mobilitu e-SALON, přinese letos na podzim nejkomplexnější přehlídku ekologických vozů v historii Česka. Čtyři haly letňanského výstaviště PVA EXPO Praha nabídnou nejnovější vozidla s alternativními pohony, elektromotorky, elektrokola a další alternativní dopravní prostředky, ale také produkty firem z oblasti e-technology. Jako tradičně přinese i letošní e-SALON zájemcům možnost vyzkoušet si široké portfolio až tří desítek vozů v rámci testovacích jízd.

"Už teď se návštěvníci můžou těšit na to nejlepší, co nabízí svět ekologických vozů. Výstavní premiéru bude mít například sportovně střižená KIA EV6 GT vycházející z aktuálního Evropského auta roku 2022. Horké novinky ukáže i automobilka Volkswagen v podobě elektrických vozů kategorie MPV ID.Buzz a LUV ID.Buzz Cargo. Představí však i svou řadu osobních modelů ID.3, ID.4 GTX a ID.5 GTX. Cupra se poprvé pochlubí svým malým elektromobilem nazvaným Born a Citroën pětidvéřovým hatchbackem ë-C4. Opel představí kompaktní elektromobily Corsa-e a Mokka-e s dojezdem až 353 kilometrů, luxusní elektrický minibus Zafira-e, sebevědomé plug-in hybridní SUV Grandland PHEV, které kombinuje pohon na benzin a elektřinu stejně jako zcela nová Astra PHEV," říká ředitelka veletrhu e-SALON Jana Nosálová.

Skútry i dobíjecí stanice

Hvězdný vůz přiveze do Letňan také domácí automobilka Škoda Auto, která návštěvníkům představí sedmimístné SUV Škoda Vision 7S s netradičními prvky výbavy i technickými zajímavostmi. Kromě tohoto modelu bude prezentovat i různé konfigurace modelu Enyaq. Chybět nebudou v PVA EXPO Praha ani novinky od značek Hyundai, Ford, Peugeot, Opel nebo DS a dalších. Odvětví elektrických motorek a skútrů bude zastoupeno například firmami Schrack, X-Scooters, L Precision, ACK Brandenburg nebo Nevima Group. Elektrokola třeba značkami Shimano či AZUB.

Nejen hvězdné vozy v národních premiérách budou představeny odborné i široké veřejnosti. K vidění budou nové produkty řady výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií či výrobců manipulační a komunální techniky, například TPCI, Unicorn, Phoenix Contact, ELEXIM a další. "Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel. V průběhu výstavy bude možné navštívit i přednášky na zajímavá témata, která budou ve všedních dnech určena odborné a o víkendu široké veřejnosti," dodává Jana Nosálová.

Odborný program

Významnou součástí veletrhu e-SALON je každoročně pro odborníky určená konference Čistá mobilita. Ta i letos proběhne první den veletrhu, ve čtvrtek 10. listopadu.

Již čtvrtý e-SALON, který spolu se společností ABF, a.s. pořádá také TV Prima, je první den věnován odborníkům napříč obory v odvětví čisté mobility, od pátku 11. listopadu pak budou moci výstaviště v Letňanech navštívit také zájemci z řad široké veřejnosti.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje už přes 12 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 460 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Více informací najdete na www.e-salon.cz.