Bez uzavřeného povinného ručení snad ani vůbec nesedejte za volant!

17.10.2021

Víte, co se říká? Že smůla nechodí po horách, ale po lidech. Celý život si platíte pojištění, aniž byste měli jediné plnění. Může to ale být i obráceně.

Pojistka vám vyprší, vy ji opomenete prodloužit, nebo ji neprodloužíte vědomě, a druhý den, aniž bychom chtěli věšet čerta na zeď, havarujete. A škody mohou jít do milionů. Zřejmě si ihned uvědomíte, že neuzavřené pojištění byla chyba. Bohužel v ten okamžik už bude pozdě.

Havarijní pojištění versus povinné ručení

Pojištění auta, to je havarijní pojištění a povinné ručení. Tyto pojistky samozřejmě nejsou totožné. Zatímco havarijní pojištění kryje škody na vašem vlastním vozidle, povinné ručení pokrývá škody způsobené na majetku, ale i zdraví třetích osob. A ty často šplhají do desítek milionů korun. Důležité je také upozornit, že povinné ručení je dané zákonem a havarijní pojištění nikoliv. I přesto lze jeho uzavření i z důvodů uvedených na začátku tohoto článku více než doporučit.

S kým pojištění uzavřít?

Pojišťoven, které v nabídce mají pojištění auta, je samozřejmě spousta, a projít jejich nabídky by zřejmě bylo velmi časově náročné. Tento proces každopádně urychlí srovnávač pojištění Top-Pojištění.cz, do něhož jednoduše zadáte základní parametry vaší pojistky a systém vám během dvaceti vteřin představí jednotlivé produkty včetně jejich cen.

Uzavřete pojistku a vyrazte na cestu!

Vedle sebe tak budete mít povinné ručení Kooperativa, Slavia pojišťovna, Uniqa, Allianz, Vienna Insurance Group, Direkt pojišťovna, Kooperativa a povinné ručení ČSOB. A vy si tak snadno a rychle vyberete tu, která vám bude po všech stránkách nejvíce vyhovovat. A vybranou pojistku rovnou budete moci uzavřít. Jednoduše a rychle, zkrátka online. V ten okamžik budete pojištěni a poté, co vám poštou dorazí zelená karta, se můžete vydat na cestu. 

komerční sdělení

Fotka od Free-Photos z Pixabay