Best cars: Škoda Fabia a Octavia zvítězily v anketě čtenářů časopisu auto motor und sport

15.02.2024

Opakovaný úspěch: Škoda Fabia i Octavia letos získaly titul nejlepšího importovaného vozu ve svých třídách v renomované čtenářské soutěži Best Cars pořádané německým automobilovým časopisem auto motor und sport. Octavia prodloužila svou působivou vítěznou sérii a již pojedenácté v řadě získala titul nejlepšího zahraničního kompaktního vozu. Fabia se stala vítězem mezi dováženými malými vozy již potřetí, a to po vítězstvích v letech 2008 a 2023. Ve 48. ročníku soutěže hlasovalo 92 798 čtenářů, přičemž ve 13 kategoriích se utkalo rekordních 455 modelů.

Škoda Octavia prodloužila vítěznou sérii – překonala 28 rivalů
V letošním ročníku čtenářské ankety auto motor und sport získala Škoda Octavia 15,5 % všech hlasů v kategorii kompaktních vozů importovaných na německý trh. Oblíbený model zvítězil v konkurenci 28 soupeřů a získal svůj jedenáctý titul v řadě. V celé historii soutěže získala Octavia dvanáct ocenění. Komplexně modernizovaná verze bestselleru značky Škoda oslavila světovou premiéru dnes v 10:00 ve virtuálním studiu na novaskodaoctavia.cz, Škoda Storyboard a oficiálním kanálu Škoda na YouTube.

Škoda Fabia získává třetí titul
Škoda Fabia čtvrté generace také úspěšně obhájila svůj loňský titul nejlepšího malého vozu dováženého na německý trh, když získala 16 % hlasů a zajistila si prvenství před 19 konkurenty. Po letech 2008 a 2023 je to pro model Fabia již třetí ocenění v prestižní soutěži Best Cars.

TZ Škoda Auto