3 hlavní kritéria, podle čeho vybírat novou autobaterii

07.05.2021

Autobaterie je nesmírně důležitým prvkem každého motorového vozidla, tudíž byste měli zpozornět, pokud si chcete pořídit nový model do svého vozidla. Je třeba si dát pozor na celou řadu aspektů.

1. Rozměry

Jednou z nejdůležitějších věcí, na niž se musíte při nákupu nové autobaterie zaměřit, jsou bezesporu její rozměry. Majitelé motorových vozidel se často mylně domnívají, že všechny autobaterie mají vždy stejné rozměry, tedy zejména pokud jde o osobní automobily. Jenže není to tak úplně pravdou. Jsou zde totiž určité rozdíly třeba mezi evropskými a asijskými značkami a modely vozidel, takže je nutné kromě jiného vědět, odkud vaše vozidlo pochází. Je samozřejmě ideální se poradit s odborníky. Pořizujete-li si autobaterii online, všímejte si rozměrů, jež jsou u produktu popsané. Je praktické si před tím přeměřit, jakou má výšku a hloubku stávající autobaterie, kterou jste v autě používali doposud.

2. Kapacita

Dalším zásadní parametrem je kapacita zařízení. Uvádí se samozřejmě v ampérhodinách a tento údaj by měl být označený na baterii. V obchodech se tedy najdou nejen autobaterie 12V, což jsou běžné typy, ale musí u nich být uvedené právě i zmíněné ampérhodiny. U baterií do benzínových aut se běžně prodávají modely s kapacitou kolem 50Ah. Máte-li naftový vůz, pak budete nejspíše potřebovat silnější verzi, jíž je kupříkladu autobaterie s 80Ah.

3. Výrobce a prodejce

Neméně podstatnou záležitostí je fakt, kdo vám autobaterie, případně také nabíječky autobaterií, nabízí. Vždy volte osvědčené značky a modely produktů, u nekvalitních autobaterií hrozí zkraty a další poškození, v lepším případě je budete muset velmi často dobíjet. Prodejce vždy musí uvádět detailní údaje o autobaterii, a to včetně zmíněné kapacity, napětí, ale také startovacího proudu a rozměrů.

komerční sdělení